Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė (1/1) įsirašė pirmąją pergalę pasaulio čempionate Latvijoje. Po fiziškos ir sunkios kovos Gedimino Petrausko auklėtiniai 78:73 (21:15, 23:17, 17:22, 17:19) palaužė Senegalą (1/1).

Lietuviai įpusėjus pirmam kėliniui išsiveržė į priekį ir ilgą laiką išlaikė pranašumą.

Po pertraukos Lietuva bandė bėgti ir pačioje trečio ketvirčio pradžioje susikrovė rekordinę 14 taškų persvarą – 46:32. Vis tik varžovai nepasidavė ir palaipsniui ėmė artėti – likus žaisti keturias minutes ekipas teskyrė taškas (67:68), o netrukus šie ir išsiveržė į priekį.

Prasidėjus paskutinei minutei Senegalas pirmavo 71:70, bet lietuvius į priekį išvedė netaiklų komandos draugo metimą pataisęs Dominykas Stenionis. Kitoje atakoje varžovai buvo netaiklūs ir netrukus užsidirbo nesportinę pražangą ir taikliomis baudomis Lietuva išsprendė nugalėtojo klausimą.

Senegaliečiai mūsiškiams „išrašė“ net 10 blokų, bet metė vos 9 tritaškius ir pataikė vieną.

Antras iš eilės prastas rungtynes sužaidė vienu rinktinės lyderių turėjęs būti Augustas Marčiulionis – gynėjas sukrapštė vos tašką (0/2 dvit., 1/2 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet suklydo triskart.

Nespindėjo ir Ąžuolas Tubelis – 8 taškai (3/12 dvit., 0/1 trit., 2/5 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir nulis naudingumo balų.

Pirmose čempionato rungtynėse lietuviai 71:80 nusileido kanadiečiams, o Senegalas 76:71 nugalėjo Japoniją.

Paskutinę grupių varžybų dieną, antradienį, mūsiškiai žais su Japonija (0/2).

Čempionate iš viso dalyvauja 16 komandų – absoliučiai visos jų žengs į aštuntfinalį ir ten žais su kitų grupių ekipomis. Poros bus sudarytos pagal užimtas vietas.

Rungtynių epizodus žiūrėkite:

Lietuva: D. Stenionis ir M. Rubštavičius po 14, M. Krivas 10, L. Lelevičius 9, J. Rubinas ir Ą. Tubelis po 8.

Senegalas: I. Badji 23 (14 atk. kam., 4 blk.), B. Sane 10.