Sėkmingai startavusi „Juventus“ suklupo Italijoje

Puikiai susitikimą pradėjusi, tačiau po didžiosios pertraukos varžovus į priekį paleidusi Utenos „Juventus“ (3/9) ekipa patyrė nesėkmę FIBA Čempionų lygoje. Žydrūno Urbono auklėtiniai svečiuose 78:93 (23:19, 21:28, 11:22, 23:24) nusileido Sasario „Dinamo“ (5/7) krepšininkams.

Utenos komanda šiame susitikime vertėsi be susirgusio Mindaugo Kupšo, kuris atvyko į Italiją, tačiau su didžiule temperatūra susitikimą stebėjo viešbutyje.

Susitikimą aikštės šeimininkai pradėjo keturiais taškais, tačiau į tai dvitaškiu atsakė Maksymas Korniienko, tolimą metimą pridėjo Arvydas Šikšnius ir „Juventus“ persvėrė rezultatą – 5:4. Negana to, tritaškį pridėjo Simas Buterlevičius, du taškus su pražanga pelnė M. Korniienko ir uteniškiai nutolo – 11:4. Įpusėjus kėliniui, svečių persvara šoktelėjo iki aštuonių taškų (16:8), o po dar vieno A. Šikšniaus tritaškio skirtumas tapo dviženkliu – 19:8. Prasidėjus priešpaskutinei minutei, skirtumas dar labiau padidėjo (23:10), bet kėlinio pabaigą geriau sužaidę „Dinamo“ krepšininkai sumažino atsilikimą iki keturių taškų – 23:19.

Antrajame kėlinyje sužaidus dvi minutes, rezultatas tapo lygus (26:26), o netrukus Scottas Bamforthas sugrąžino pranašumą „Dinamo“ klubui – 28:26. Sužaidus keturias minutes, aikštės šeimininkai turėjo septynių taškų persvarą (33:26), bet Dovio Bičkauskio ir LaRono Dendy atakos, įpusėjus kėliniui, privertė Sasario klubą prašyti pasitarimo – 35:33. A. Šikšnius ir M. Korniienko netruko sugrąžinti pranašumą uteniškiams (37:35), bet ketvirčio pabaigoje ir vėl geriau žaidė „Dinamo“ klubas, kuris, įpusėjus mačui, pirmavo 47:44.

Trečiojo kėlinio pradžioje aštuonis taškus iš eilės pelnė S. Bamforthas, o Sasario krepšininkai, sužaidus keturias minutes, ir vėl pabėgo į priekį – 57:48. Likus žaisti keturias minutes, skirtumas pirmą kartą tapo dviženkliu (59:48), o prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei komandas skyrė 15 taškų – 68:53. Nors per likusį laiką uteniškiai minimaliai priartėjo, prieš lemiamas 10 minučių „Dinamo“ turėjo solidų pranašumą – 69:55.

Ketvirtajame kėlinyje uteniškiai bandė mažinti skirtumą, tačiau ūgio pranašumu po krepšiais pasinaudoję ir kovą dėl atšokusių kamuolių puolime įtikinamai laimėję aikštės šeimininkai ne tik neleido varžovams priartėti, o ir tolti į priekį – 81:65. Įpusėjus kėliniui, uteniškiams pavyko priartėti (69:81), bet tai buvo viskas, ką svečiams pavyko padaryti šiame mače. Per likusį laiką „Dinamo“ komanda padidino atotrūkį ir iškovojo pergalę 93:78.

„Juventus“ klubui 16 taškų pelnė Arvydas Šikšnius (tritaškiai 4/7, 5 rez. perd.), 14 – Maksymas Korniienko (8 atk. kam.), 12 – Karolis Guščikas (dvitaškiai 5/6, baudos 2/2), 10 – Kenny Gainesas, 8 – Anthony Irelandas (3 rez. perd.), 6 – Jonte Flowersas (3 rez. perd.), 5 – Dovis Bičkauskis (4 rez. perd.), 3 – LaRonas Dendy (4 atk. kam.), 3 – Simas Buterlevičius.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Scottas Bamforthas (28 tšk., tritaškiai 6/12, 5 rez. perd), Darko Planiničius (21 tšk., dvitaškiai 9/11, 9 atk. kam.) bei DyShawnas Pierre (17 tšk., 11 atk. kam.).