Lietuvos plaukikai tęsia pasirodymą „Malmsten Swim Open Stockholm“ varžybose Švedijoje. Šeštadienį vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi atrankoje sėkmingai startavo Danas Rapšys ir Tajus Juška, 100 m krūtine kvalifikaciją įveikė ir 27-ąjį gimtadienį šiandien švenčiantis Andrius Šidlauskas.

28-erių D. Rapšys laimėjo savąjį atrankos plaukimą, kai finišavo per 1 min. 49,03 sek. Gretimame takelyje plaukęs 15-metis T. Juška čia atplaukė antras (1:50.36) ir pasigerino karjeros rekordą (1:50.85). Įdomu tai, kad po 100 m abu lietuviai sienelę palietė vienodu laiku (53.34), bet distancijoje greitesnis buvo D. Rapšys.

Lietuvos plaukikai ryte buvo greičiausi ir tarp visų 93 kvalifikacijos dalyvių, todėl vakare plauks lyderių takeliuose.

Trečiu rezultatu į A finalą pateko norvegas Jonas Jontvedtas (1:51.20).

Šių varžybų rekordas nuo 2018 metų tebeprikauso būtent D. Rapšiui – 1 min. 45,12 sek. Panevėžietis taip pat yra ir Lietuvos rekordo (1:44.38) autorius.

A. Šidlauskas 100 m krūtine atrankoje šįryt buvo trečias (1:00.39).

Ryte už jį greitesni buvo Casparas Corbeau (59.67) iš Nyderlandų ir jo tautietis Arno Kamminga (59.42).

Panevėžietis siekia šios rungties olimpinio normatyvo, kuris yra 59,49 sek.

Karjeros rekordą (59.12) A. Šidlauskas užfiksavo 2017 metais, o šiemet greičiausiai plaukė per 59,79 sek.

Varžybos Stokholme – galimybė sportininkams vykdyti olimpinius normatyvus. Priminsime, kad iš šiose varžybose startuojančių lietuvių vietą olimpinėse žaidynėse jau turi užsitikrinęs D. Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.).

Vakarinėje varžybų dalyje 1500 m laisvu stiliumi plaukime dalyvaus Džiugas Miškinis.