REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojoje „LOGIN 2012“ konferencijos auditorijoje „Wikipedia“   steigėjas Jimmy Walesas dar nebuvo užbaigęs savo pranešimo apie laisvosios interneto enciklopedijos kultūrinį fenomeną, o 500 vietų salė, skirta susitikimui su Sauliumi Dailide, vienu iš pasaulinės sėkmės susilaukusios grafikos redagavimo programos „Pixelmator“ kūrėjų, jau buvo pilnutėlė.

Didžiojoje „LOGIN 2012“ konferencijos auditorijoje „Wikipedia“   steigėjas Jimmy Walesas dar nebuvo užbaigęs savo pranešimo apie laisvosios interneto enciklopedijos kultūrinį fenomeną, o 500 vietų salė, skirta susitikimui su Sauliumi Dailide, vienu iš pasaulinės sėkmės susilaukusios grafikos redagavimo programos „Pixelmator“ kūrėjų, jau buvo pilnutėlė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešimas – neilgas,   konkretus, be tuščių neva išmoningų frazių, kuriomis kai kurie kalbėtojai bando pelnyti publikos dėmesį aiškindami, ką reikia ar ko nereikia daryti siekiant sėkmės, tarsi patys žinotų tos sėkmės formulę. Ir tai suprantama: Sauliui nereikia daug kalbėti apie savo, brolio Aido ir kolegų iš „Pixelmator Team“ darbus, nes jie patys kalba už juos.

REKLAMA

Milijonas dolerių per pirmąsias 20 prekybos „Pixelmator“ programa dienų, prestižinis „Apple Design Award“ apdovanojimas (2011 m.), geriausia „Mac“ kompiuteriams skirta programa (2011 m.), perkamiausia ne „Apple“ gamybos programa „Mac App Store“ parduotuvėje. Tokie dviejų vaikinų iš Lietuvos pasiekimai  net ir gerai apie juos girdėjusiems vis dar atrodo nelengvai  suprantami – tarsi nepatyrusių alpinistų atliktas sėkmingas Everesto viršūnės šturmas. Be deguonies kaukių.

REKLAMA
REKLAMA

– Nors nebe pirmą kartą susitinkate su skaitmeninėmis technologijomis besidominčia visuomenės dalimi, esate gerai žinomas Lietuvos jaunimui, tačiau ir šįkart salė buvo sausakimša.   Man susidarė įspūdis, kad žmones tarsi koks magnetas traukia jūsų sėkmė, jūsų asmeninis pavyzdys. Ar galvojote apie tokią tokią sėkmę prieš 5 metus, kaip pradėjote kurti „Pixelmator“?

– Tai buvo mūsų vizija. Visa tai, ką darom šiuo metu, tebėra mūsų vizija, ir ji kol kas dar nepasiekta. Gal tik koks trečdalis kelio nueita. Mes turim planą, ką daryti, ir pagal jį einam į priekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaip nemaniau, kad visa tai bus taip greitai, bet stengėmės, kad tokia sėkmė būtų kuo greičiau...

– Tie, kurie užsiiminėja programų kūrimu, turbūt pritars, kad imtis naujos grafikos redagavimo programos, kurių ir taip jau apstu rinkoje, yra lygiai tas pats, kaip ir anksčiau populiarių duomenų „zipavimo“ įrankių. Iš pažiūros tai atrodo visiškai banali idėja. Tačiau jūs iššovėte, ir pataikėte tiesiai į taikinio vidurį. Juk iš principo, laikantis visų protingų rinkodaros dėsnių, strategijos skaičiavimų, konkurencijos vertinimų, to neturėjo būti.

REKLAMA

– Mums visi sakė, kad mes esam neprotingi, jog darom šį projektą. Po to, kai paskelbėm internete pirmąjį „Pixelmator“ sąsajos atvaizdą, internete pasipylė komentarai: oi, kaip jūs čia dabar, juk rinka tokia konkurencinga, taigi tiek daug programų... Tuo metu, kai leidom „Pixelmator“, vien tik „Mac'ams“ buvo siūloma gal dešimt grafikos redagavimo programų. Kiekvieną mes išnagrinėjom, apžiūrėjom stipriąsias puses, patikrinom, kaip veikia, kas gero padaryta. Bet visi mums sakė – ne, čia nieko nebus. Jūs būsite eilinis „kažkas“.

REKLAMA

Bet iš tų dešimties jau „nužudėm“ septynias. Liko trys. Tad mums labai patiko ta mistika.

– Kaip suprantu, pačioje pradžioje patyrėte didžiulį psichologinį spaudimą, bet jam nepasidavėte. Gal klausėtės kokio vidinio balso?

– Mes labai norėjome padaryti programą, kurią naudotume patys. Tai vienintelė priežastis, kodėl mums viskas taip susiklostė. Galima pasakyti, klausėm širdies, darėm tai, kas patinka. Tada širdis ginčijosi su smegenimis. Širdis sakė – darykit taip, o smegenys – darykit, bet dėl pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– O dabar turite ir pinigus, ir tai, kas malonu širdžiai. Gal ta sėkmės metafizika būtent tokia ir yra: stenkis negalvodamas apie pinigus, o visa kita bus pridėta?

– Taip, būtent taip.

– Prieš penkeris metus pristatėte pirmąją „Pixelmator“ versiją, o netrukus, vasarą, ruošiatės pateikti naujausiąją, kuri, pasak jūsų, bus „ypatingai gera“. Gal galėtumėte apie tuos ypatumus pakalbėti konkrečiau?

– „Pixelmator“ programos atnaujinimų strategija skiriasi nuo kitų kompanijų. Išleisdamos, pavyzdžiui, 2.1 ar 2.3 pažymėtas versijas, jos tik atnaujina šį bei tą, ir viskas. Mes darome kitaip. Mūsų 2.1 – tai didelis atnaujinimas, net suteikiame jam kodinį pavadinimą, kurį paskelbiame viešai. Ir kiekviena tokia versija, 2.1 ar 2.2, yra ypatinga. Mes paimame vieną sritį ir ją padarome labai labai gerą. Toks bus ir būsimas atnaujinimas. Deja, išsamiau apie tai kalbėti negaliu.

REKLAMA

– Esate jauni, vis tobulinate vieną produktą, tačiau profesinės veiklos kelias prieš akis dar ilgas. Ar neatsibosta? Ką galvojate apie savo darbą tarkime, po 5 ar 10 metų?

– Atsibosta, tačiau atsibosta kiek kitaip. Atsibosta eiti ta pačia linkme. Mes turim idėjų, kaip absoliučiai apversti viską aukštyn kojom ir eiti visiškai kitu keliu. Ir norime tai būtinai pabandyti. Taip, tai bus „Pixelmator“, bet iš tos patirties, kurią jau turim, pabandysim padaryti kai ką visiškai nauja ir netikėta. Kai ką nenormalaus pagal įprastinius standartus. Bandysime vėl „perkrauti“ savo smegenis.

REKLAMA

Mes iki šiol viską darėm orientuodamiesi į technologijas, o dabar viską darysime orientuodamiesi į žmogų. Kad jam naudotis būtų kuo paprasčiau. Mums profesionalai neįdomūs. Bet net neabejoju, kad ateityje net ir profesionalai naudos „Pixelmator“. Jau ir dabar naudoja, beje: „Pixar“, pavyzdžiui, yra prisipirkęs „Pixelmator“ ir dirba su ja. Kuo mes ją padarysime paprastesnę, tuo daugiau žmonių ją naudos.

– Ar galima tikėtis, kad „Pixelmator“ ateityje atsiras ir kitose platformose, pavyzdžiui, „Windows“ ar „Android“?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Taip, tai įmanoma. Bet mūsų „Pixelmator“ nėra toks papratas. Ten darbo įdėta daug, technologijos yra nušlifuotos, bet... viskas įmanoma.

– Ar jūsų neapvaginėja pirataujantys  „Pixelmator“ gerbėjai?

–Taip, susiduriame su piratavimu, bet mes į jį nekreipiame dėmesio. Žmonės, kurie piratauja, nepasikeis, jie tai darė ir darys.  Yra tik vienas būdas kovoti su piratavimu: padaryti tą produktą tokį, kurį teisėtai gauti smagiau nei pirataujant. Tai vienintelis būdas. Gali dėti kokias tik nori apsaugas, bet tai nepadės.

REKLAMA

– Kalbėdamas jaunimui buvote gyvas pavyzdys, kaip reikia siekti savo svajonės. Gal norėtumėte jiems ką nors pridurti, ko nepasakėte žodžiais?

– Tai paprasta pasakyti, bet manim niekas nepatikės... Tiesiog reikia daryti tai, kas patinka. Bet daryti gerai. Manim niekas netiki, aišku. Bet tai vienintelis būdas pasiekti kažko svarbaus. Reikia aukoti visas savo pastangas, visas iki galo.

– Ir jūs dirbate taip, kaip ir sakot?

– Taip, tikrai taip.

– Dėkoju už pokalbį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų