• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su Seimo pirmininku Česlovu Juršėnu šeštadienį susitikęs JAV ambasadorius Johnas Cloudas (Džonas Klaudas) išsakė prašymą, jog Lietuvos kariai ir toliau dalyvautų misijoje Irake. Seimo vadovas teigė nieko pažadėti negalėjęs.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie norėtų, kad tose misijose mūsiškiai dalyvautų. Aišku, kad čia mūsuose yra tam tikras diskusijų objektas ir tiek ir galėjau pasakyti. (...) Konkrečiai dėl Irako buvo kalbama, bet kokių nors susitarimų ar pažadų aš negalėjau duot, kadangi čia Seime nėra svarstymų ir aš nesu įgaliotas kalbėti viso Seimo vardu“, - po susitikimo sakė Seimo vadovas.

REKLAMA

Lietuva, atsižvelgusi į sąjungininkų amerikiečių prašymą, dviem mėnesiams pratęsė LITCON-10 kovinio būrio dalyvavimą koalicinių pajėgų misijoje Irake, tačiau apie naujo būrio siuntimą kol kas nėra kalbama, mąstoma tik apie dalyvavimą kitokiais formatais - karininkų darbą štabuose, galimybę irakiečiams mokytis Lietuvoje ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA

JAV prašymas buvo sukėlęs prezidento Valdos Adamkaus, užsienio reikalų ministro Petro Vaitiekūno ir krašto apsaugos ministro Juozo Oleko priešpriešą - pirmiesiems politikams pažadėjus, jog Lietuva ir toliau Irake dalyvaus su koviniais pajėgumais, J.OLekas pasipriešino, nes misijai nebuvo rengiamas naujas būrys. Galiausiai, pasiektas kompromisas pratęsti LITCON-10 misiją, bet su tuo sutiko ne visi kariai, o kariuomenės vadas Valdas Tutkus yra sakęs, jog daugiau pasilikti karių nebeprašys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu JAV ambasadorius sako, jog amerikiečiai ypač vertina lietuvių karių dalyvavimą: „Aš Seimo pirmininkui sakiau, jog Lietuvos kariai Irake puikiai atlieka savo pareigas ir JAV tai ypač vertina“.

Susitikime iškilo ir Užsieniečių teisinės padėties įstatymo priėmimo klausimas - ambasadoriui buvo svarbu sužinoti, kaip greitai Seimas gali priimti prezidento V.Adamkaus pateiktos pataisos, kurios palengvintų Lietuvoje dirbančių užsienio piliečių antrųjų pusių ir vaikų atvykimą gyventi Lietuvoje.

REKLAMA

„Mes aptarėme Užsieniečių teisinės padėties įstatymą, kuris šiuo metu yra svarstomas Seime. Man buvo įdomu, kokia darbotvarkė numatyta Seime“, - BNS po susitikimo sakė ambasadorius.

Tuo metu Seimo pirmininkas Č.Juršėnas sako, jog, nepaisant prašymų, kuo skubiau priimti minimą įstatymą, per pratęstąją pavasario sesiją (ji pratęsta iki liepos 4 dienos), prezidento pateiktų Užsieniečių teisinės padėties įstatymo nuostatų „nėra kur įdėti“.

REKLAMA

„Mes turėtumėm rugsėjo mėnesį pratęsti svarstybas ir priimti šitą įstatymą. Aš manau, kad yra perspektyvos jį priimti, nes mes suinteresuoti užsienio specialistų atvykimu, o jie be žmonų ar vaikų nelabai nori, bent kai kurie“, - sakė Č.Juršėnas.

Seimas po pateikimo yra pritaręs prezidento Valdo Adamkaus pateiktoms pataisoms. Jeigu Seimas minimus siūlymus priimtų galutinai, tuomet leidimus gyventi ir dirbti Lietuvoje turinčių užsieniečių antrosioms pusėms ir vaikams netektų laukti dvejų metų, kol jiems bus leista atvykti gyventi pas savo šeimos narį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų