REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas po pateikimo ėmėsi svarstyti įstatymo pataisas, numatančias individualaus konstitucinio skundo koncepcijos įgyvendinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo projekte, kuriam po pateikimo pritarė 23, nepritarė 1 ir balsuojant susilaikė 13 parlamentarų, siūloma suteikti asmenims konstitucinę teisę į teisminę gynybą ir Konstituciniame Teisme (KT). Šiuo metu fiziniai ir juridiniai asmenys neturi teisės tiesiogiai kreiptis į KT.

REKLAMA

Įstatymo projektas numato, kad kreipimosi į KT terminas yra ne ilgesnis kaip trys mėnesiai nuo galutinio valstybės institucijos sprendimo, pažeidusio asmens konstitucines teises ir laisves, priėmimo. Taip pat numatoma, kad asmens prašymą KT ištirti teisės akto atitikimą Konstitucijai surašo advokatas, tačiau jeigu pareiškėjas yra fizinis asmuo, turintis aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą, jis turi teisę surašyti prašymą pats.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal pateiktą projektą, individualus prašymas apmokestinamas vieno minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio žyminiu mokesčiu, tačiau KT, atsižvelgdamas į fizinio asmens turtinę padėtį, turi teisę atleisti jį nuo viso žyminio mokesčio ar jo dalies mokėjimo.

Įstatymą numatytą svarstyti birželio pabaigoje. Numatoma, kad šis įstatymas įsigaliotų 2010 metų rugsėjo 1 dieną.

Darbo grupės parengtos įstatymo pataisos skirtos įgyvendinti 2007 metų liepos 4 dienos Seimo nutarimu patvirtintą Individualaus konstitucinio skundo instituto įtvirtinimo koncepciją, kurioje pateikiamas individualaus konstitucinio skundo instituto įtvirtinimo Lietuvos teisinėje sistemoje modelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu dėl Seimo priimtų įstatymų ir kitų aktų atitikties Konstitucijai į KT gali kreiptis visas Seimas arba parlamentarų grupė, Vyriausybė bei visų lygių teismai. Prezidentas KT gali skųsti Vyriausybės ir Seimo nutarimus.

Konstitucijos pataisos turi būti svarstomos ir dėl jų Seime balsuojama du kartus. Tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka. Įstatymo projektas dėl Konstitucijos keitimo laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už tai balsavo ne mažiau kaip 94 Seimo nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų