REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie buvę parlamentarai per ketverius metus įpratę prie privilegijų dabar parlamento nebeatskiria nuo socialinės rūpybos centro, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, tuo galima įsitikinti pažvelgus į Seimo kanceliarijai priklausančių Seimo nariams apgyvendinti skirtų viešbučių sostinėje gyventojų sąrašus.

REKLAMA

L.Giros gatvėje esančiame Seimo viešbutyje vis dar glaudžiasi buvusios parlamentarės Ona Babonienė ir Janė Narvilienė. Į Seimą neperrinktos politikės tikina nepamiršusios, jog jų kadencija baigėsi 2004-aisiais, bet išsikraustyti iš viešbučio irgi neketina.

Pasak dienraščio, dar labiau stebina nuomos mokestis, kurį politikams tenka mokėti už valdišką būstą.

Lietuvos moksleivių kūno kultūros ir sporto centro direktore tapusiai O.Babonienei gyvenimas trijų kambarių bute kainuoja pigiau nei studentų bendrabutyje. Už daugiau nei 67 kvadratinių metrų visais reikiamais baldais apstatyto buto nuomą ši socialdemokratė Seimui per mėnesį moka 37,07 lito.

REKLAMA
REKLAMA

Klausiama, ar šis trijų kambarių buto nuomos mokestis jai neatrodo nerealus, buvusi parlamentarė pradėjo samprotauti: „Jei reikėtų nuomoti iš privačių asmenų, manau, būtų brangiau. Bet esu lygiai toks pat Lietuvos pilietis kaip kiti, kuris kritiniu atveju gali pasinaudoti lengvata. Aš gavau darbą, bet neturėjau kur gyventi. Juk gatvėje nebūsi“.

O.Babonienė svarstė, kad ir kiti į bėdą patekę piliečiai galbūt galėtų apsigyventi parlamento viešbutyje, jeigu tik parašytų atitinkamus prašymus.

O.Babonienės kolegė J.Narvilienė glaudžiasi kukliau: už 35 kvadratinių metrų vieno kambario butą Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narė per mėnesį moka19,54 lito.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo kanceliarijos specialistai šitokius gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčius nustatė praėjusių metų rudenį. Tai buvo padaryta po Valstybės kontrolės atlikto audito.

Paaiškėjo, kad Seimo kanceliarija su didžiąja dalimi nuomininkų, gyvenančių L.Giros gatvėje esančiame daugiabutyje, nebuvo sudariusi nuomos sutarčių.

Kanceliarija taip pat nebuvo nustačiusi gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio, todėl nuomininkai šio mokesčio 2005 metais iš viso nemokėjo.

Seimo kanceliarija užpernai finansavo ir gyvenamųjų patalpų remontą, nors tai savo lėšomis ne rečiau kaip kas penkerius metus privalo daryti nuomininkai.

REKLAMA

Už butų remontą viešbutyje, kuriame 2005 metais gyveno vos trys parlamentarai, Seimas sumokėjo 161 tūkst. litų.

Parlamentas padeda ir prie skyrybų slenksčio atsidūrusiam buvusiam Seimo tarptautinių ryšių skyriaus vedėjui Dariui Degučiui.

Sutuoktiniai pardavė turėtą būstą ir patraukė skirtingais keliais. D.Degutis pasirinko viešbutį Gedimino prospekte. Seimo kanceliarija už 196,02 lito išnuomojo diplomatui 44 kvadratinių metrų butą. Ambasadorius ypatingiems pavedimams grįžo dirbti į Užsienio reikalų ministeriją, tačiau galimybės pigiai gyventi pačiame miesto centre neprarado.

REKLAMA

Dar labiau pasisekė Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) atstovui Lietuvoje Gabrieliui Žemkalniui - jam Gedimino prospekte esančiame viešbutyje suteiktas 88,99 kvadratinio metro ploto butas.

1997 metais Seimo valdybos sprendimą, kuriuo PLB atstovui šis butas buvo suteiktas naudotis neatlygintinai, pasirašė tuometis Seimo vadovas, G.Žemkalnio brolis Vytautas Landsbergis.

Nuomos mokesčių nereikia mokėti ir viešbutyje gyvenantiems parlamentarams, kurie neturi nuosavo būsto Vilniuje arba 25 kilometrus aplink sostinę.

Sostinėje nekilnojamojo turto turintys Seimo nariai irgi gali prašyti būsto, tačiau jie turi mokėti ne tik nuomos mokestį, bet ir iš savo kišenės padengti išlaidas už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šilumą, komunalines paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo viešbučių nuomos kainas pavadinęs absurdiškomis, nekilnojamojo turto ekspertai teigė, kad Fabijoniškėse trijų kambarių buto nuomos kaina svyruoja nuo 600 iki 1000 litų. Panašiai kainuoja vieno kambario buto nuoma Gedimino prospekte šalia Seimo.

Išsinuomoti bendrabučio kambarį studentų miestelyje Saulėtekyje greičiausiai atsieitų brangiau, nei kai kurie politikai dabar moka už būstą Gedimino prospekte.

Už vietą triviečiame kambaryje studentams per mėnesį tenka mokėti 115 litų. Jeigu norima, kad kambaryje būtų interneto ryšys, reikia pakloti 132 litus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų