54
Rungtynių akimirkos. (nuotr. SCANPIX)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai du su puse kėlinio ieškojo savojo veido, bet galiausiai jį rado ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale startavo užtikrinta pergale prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“.

54

Kauniečiai namie 96:83 įveikė svečius ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1-0. „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje varžovus daužė daugiau nei dvidešimties taškų persvara ir įpusėjus kėetvirčiui Šarūnas Jasikevičius jau leido pasireikšti jaunimui.

Po rungtynių treneris akcentavo klaidas gynyboje, kurios jį kiek nustebino.

„Puolime žaidėme neblogai, gynyboje taip gerai nesisekė. Neatlikome gynybinio plano. Pirmoje rungtynių pusėje tikrai blogai gynėmės, nešnekėjome tarpusavyje. Jeigu turi kažkokį tarpą tarp rungtynių, visada sakau, kad sunkiau išlaikyti gerą puolimą, o gynybą turi vis tiek kontroliuoti.

Puolime daug kas priklauso nuo pataikymo ir jis po pertraukos kiek nusimuša. Todėl buvo kažkiek keista. Reikia gerinti gynybą. Šiandien buvo labai daug neusišnekėjimo, daug metimų praleidome paskutinėmis sekundėmis“, – kalbėjo „Žalgirio“ strategas.

Kauniečiai nežaidė savaitę, laukdami, kol „Lietuvos rytas“ pusfinalyje tvarkėsi su „Neptūnu“. Vis tik puolimo tai neišderino – kauniečiai iš žaidimo atakavo puikiai, pataikydami 58 proc. taiklumu tiek dvitaškius (22/38), tiek tritaškius (11/19).

„Mums didžiulis pliusas pataikyti 11 tritaškių“, – pripažino Šaras.

Esminiu rungtynių faktoriumi jis įvardijo Artūrą Milaknį, pelniusį net 24 taškus (6/7 trit.).

„Jo tritaškiai tempė komandą, tai buvo didžiulis emocinis užtaisas. Puolime žaidėme gerai, judinome kamuolį ir ieškojome laisvo žmogaus. Gerai, kad nemažoje dalyje tų situacijų jis buvo laisvas“, – sakė treneris.

Jo nenustebino ir galingas centro Brandono Davieso pasirodymas – 21 taškas bei 7 atkovoti kamuoliai.

„Akcento žaisti per jį nebuvo, bet manau, kad jam galimybių tikrai atsivers. Jis daug atakų užbaigė po gerų įžaidėjų sprendimų“, – teigė treneris.

Kitas finalo mūšis jau vyks Vilniuje, pirmadienį, 18 val. 50 min.