REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kitąmet ketina pirkti 136 naujus greitosios medicinos pagalbos automobilius su įranga už beveik 29 mln. litų. Tačiau greitąją pagalbą teikiančių medikų atstovai neskuba girti valdininkų už rūpinimąsi, nes šie esą pradeda ne nuo to galo. Valstybinė medicininio audito inspekcija, pernai tyrusi, kaip šalies gyventojams teikiama skubi medicinos pagalba, nustatė, kad net 30 proc. analizuotų mirčių atvejų greitoji pagalba pacientams galėjo būti suteikta netinkamai.

REKLAMA
REKLAMA

Mat po drastiškų reformų rajonų ligoninėse, kai duris užvėrė akušerijos, chirurgijos, reanimacijos skyriai, labai išaugo greitosios pagalbos darbuotojų darbo krūviai, o pajėgos liko tos pačios. Todėl, pasak medicinos auditorių, greitosios pagalbos darbuotojai dažnai suteikia pacientams ne skubią medicinos pagalbą, o tik pervežimo paslaugą. Tačiau užuot sprendusi problemą iš esmės, SAM nuo kritikos bando gintis pirkdama naujus greitosios medicinos pagalbos automobilius ir ragindama greičiau steigti regionines dispečerines, kurios į iškvietimą nukreiptų arčiausiai esantį greitosios automobilį, neatsižvelgiant į tai, kurio rajono įstaigai jis priklauso, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Greitosios medicinos pagalbos automobilių parko atnaujinimo 2012–2014 m. programos projektą rengusios darbo grupės vadovo, SAM Asmens sveikatos departamento Bendrosios medicinos pagalbos skyriaus vedėjo Arvydo Gabrilavičiaus teigimu, surinkus duomenis iš savivaldybių apsispręsta per kelis etapus pirkti 136 automobilius. Aišku, jei bus finansinių galimybių, nes preliminarus lėšų poreikis yra apie 28,75 mln. litų.

Algirdo Radvilos, Lietuvos medicinos darbuotojų profesinės sąjungos prezidento, tikinimu, „greitukėje“ svarbiausia – operatyvumas. O tai, pasak jo, priklauso ne nuo centralizuotos dispečerinės ar naujo automobilio, o nuo dirbančių brigadų kiekio: „Tu pirk pačią naujausią mašiną, moderniausią aparatūrą, bet jeigu dirba 2 brigados ir jos abi išveža po ligonį į kitą rajoną, tai atsiradus skubiam atvejui važiuoti pagal iškvietimą nebus kam. SAM aiškina, kad per dispečerinę iškvies mašiną iš kitur. Bet per kiek laiko? Taip dirbant nuvykus galima rasti jau tik buvusį pacientą... Šios problemos keliamos jau ne vienus metus, bet SAM greitosios medicinos pagalbos paslaugų apmokėjimo nesutvarko, o kad nepasitenkinimo būtų mažiau, kartkartėmis nuperka naujų automobilių. Ir tai ne visiems“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų