• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad pernai buvo išpilta beveik 60 tūkst. vakcinos dozių. Pasak viceministrės Aušros Bilotienės-Motiejūnienės, vakcinos išpiltos dėl saugumo reikalavimų. Ateityje svarstoma arba užsakyti mažiau vakcinų, arba likutį dovanoti kitoms valstybėms.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad pernai buvo išpilta beveik 60 tūkst. vakcinos dozių. Pasak viceministrės Aušros Bilotienės-Motiejūnienės, vakcinos išpiltos dėl saugumo reikalavimų. Ateityje svarstoma arba užsakyti mažiau vakcinų, arba likutį dovanoti kitoms valstybėms.

REKLAMA

Savaitgalį paskelbta, kad per metus Lietuvoje buvo išpilta 57,6 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių.

Viskas dėl žmonių saugumo

Plačiau apie tai pirmadienį pakomentavo sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

„Kaip ir kiekviena valstybė, taip ir mes esame ne išimtis, mes paskaičiuojame, koks poreikis mums turėtų būti. Kadangi jos yra gaminamos, o mes kaip Šalis pateikiame poreikį ateinantiems metams, tokias sutartis turime.

Utilizuojamos yra tada, kai (žmogus – aut. past.) neatvyksta arba nepanaudojamos, nes po tam tikro laiko nebūtų saugios naudoti. Neabejotinai atidarius buteliuką ir nepanaudojus tam tikrą skaičių, tą dieną jie yra utilizuojami, kad vakcinos būtų saugios. Tokia praktika yra visose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

Pačioje pradžioje buvo minimaliai, bet šiandien dėl gyventojų patogumo turime galimybę vakcinuotis praktiškai visose pirminės sveikatos priežiūros įstaigose, tai atitinkamai ne dvi, ne viena vietos, į jas atvyksta nebūtinai toks skaičus gyventojų, kiek yra dozių. Žinome, kad viename buteliuke yra ne viena dozė. Kad būtų saugu, jos yra utilizuojamos“, – kalbėjo A. Bilotienė-Motiejūnienė.

REKLAMA

Vakcinų dovanojimas kitoms šalims, pasak ministrės, vyksta nuolat. Kiekvieną mėnesį sulaukiama neturinčių galimybės gauti pakankamai vakcinų šalių prašymų pasidalinti vakcinomis.

„Mes tikrai dovanojame, nėra taip, kad utilizuojame dėl to, kad pasibaigė galiojimo laikas. Utilizuojame vakcinas, kurios yra atidarytos, dėl saugumo“, – aiškina viceministrė.

Pasak jos, numatyta, kiek vakcinų reikės ateityje. Jei bus nsupręsta, kad vakcinų per daug, jos bus dovanojamos kitoms valstybėms arba bus svarstoma įsigyti mažesnį kiekį vakcinų.

Per metus Lietuvoje išpilta beveik 60 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių

Per metus Lietuvoje išpilta 57,6 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių, SAM.

REKLAMA
REKLAMA

Vien per pernai gruodį išpilta 6,9 tūkst. dozių – keliais šimtais daugiau nei lapkritį. Iki šiol didžiausias utilizuotų vakcinų kiekis buvo liepą, tuomet išpilta 21,4 tūkst. dozių.

Tąkart ministerija teigė, kad tai susiję su „dramatiškai kritusiu aktyvumu skiepytis ir jau paruoštomis ir atitirpintomis vakcinomis“.

„Utilizuojamu vakcinų skaičius nėra pastovus, tačiau jis neviršija 1–2 proc. Vertinant pasaulinę praktiką, tai yra žemas rodiklis“, – BNS sakė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus patarėjas Lukas Galkus.

Pasak jo, užšaldytų vakcinų Lietuvoje išpilta nebuvo.

„Iš utilizuotų atitirpintų vakcinų 96 proc. utilizuota pasibaigus galiojimo laikui arba neatvykus pacientui, likę keli procentai – dėl pažeisto vakcinos flakono, nepakankamo vakcinos likučio pritraukti vakcinos dozei ir kitų priežasčių“, – dėstė SAM atstovas.

L. Galkaus teigimu, kai flakonas yra pradurtas, vakcina privalo būti sunaudota per 6–24 val., priklausomai nuo gamintojo. Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,4 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota maždaug 4,3 mln. iš jų.

Reikia neprisideti ant stalo pritrauktu bala zino ko svirkstu .Reikia vienu metu issikviesti tiek zmoniu kiek vakcinu buteliuke ir butent matant visiems sesiems pritraukti is buteliuko svirkstus ir tada tuos sesis
Paskiepyt .Tada nereikes nieko ispilt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų