REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šaltis, badas ir bedarbystė kursto nepasitenkinimą Rusijos miesteliuose

Didžiausios Kremliaus baimės dėl ekonominės krizės poveikio Rusijai pastaruoju metu atsispindėjo mažame Pikalevo miestelyje, esančiame netoli Sankt Peterburgo. Čia įsiutę vietiniai gyventojai žygiavo prie merijos ir reikalavo pagerinti gyvenimo kokybę.

REKLAMA
REKLAMA

Miestelis, kuriame gyvena 20 tūkst. gyventojų, kenčia nepriteklius, nes jame veikiančios 3 pagrindinės gamyklos itin smarkiai nukentėjo dėl šalį apgaubusios ekonominės krizės. Dvi gamyklos buvo priverstos užsidaryti, o trečioji verčia savo darbininkus dirbti trumpesnes pamainas. Beveik pusė šios gamyklos darbininkų buvo atleisti ir net tie, kurie vis dar išsaugojo savo darbą, jau beveik 3 mėnesius negauna atlyginimo.

REKLAMA

Miestelio gyventojų kantrybės taurė buvo galutinai perpildyta, kai Pikalevas prarado šildymą ir karšto vandens tiekimą. Vietinė elektrinė tiesiog nebeturi lėšų tolimesniam darbui. Be karšto vandens buvo palikti net vaikų darželiai ir ligoninės. Pikalevui nutrauktas ir dujų tiekimas.

„Aš čia dirbau nuo 1976 metų. Viso to negalėjau įsivaizduoti net savo blogiausiuose košmaruose. Tai yra pirmas kartas per visą istoriją, kai miestelis paliekamas be šildymo ir karšto vandens“ - Rusijos televizijai teigė pamainos meistru vietinėje elektrinėje dirbęs Vladimiras Folevas.

REKLAMA
REKLAMA

Laikraštis „Moskovsky Komsemolets“ teigia, kad vargo iškankinti vietiniai gyventojai pastaruoju metu daugiausiai valgo dilgėlių sriubą ir iš kiaulpienių bei piktžolių gaminamas salotas. Laikraštis taip pat pastebi, kad miestelio gatvėse liko įtartinai mažai kačių ir šunų. Miestelio internetiniame forume vienas komentatorius aiškina, kad su druska išvirti batų raišteliai gali būti tokio paties skonio kaip ir spagečiai.

Kai miestelio valdžia praėjusį trečiadienį susirinko svarstyti susidariusios padėties, prie merijos pastato susirinko minia žmonių. Galiausiai apie 100 aktyvistų sugebėjo prasibrauti į posėdžių kambarį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieno televizijos operatoriaus nufilmuotuose kadruose matoma įsiutusių žmonių minia, kuri, nustūmusi į šoną milicijos pareigūnus, prasibrauna į merijos pastatą. „Aš noriu dirbti“ - šaukia jauna moteris. „Aš noriu, kad mano vaikas galėtų normaliai valgyti. Noriu nupirkti savo vaikui žaislų, tačiau negaliu, nes negaunu atlyginimo. Mes norime dirbti, tačiau negalime“ - isteriškai šaukia ta pati moteris.

„Mes nenorime karo. Tegu vyriausybė ką nors sugalvoja. Mes norime, kad reikalai pagerėtų, tačiau jei taip nebus, tuomet nežinau... Dievas vienas žino, kas gali nutikti“ - teigia kitas Pikalevo gyventojas Sergejus Voronovas.

REKLAMA

Viena iš miestelyje veikiančių įmonių yra susijusi su kompanija „Basic Element“, priklausančia nuo krizės bene labiausiai nukentėjusiam oligarchui Olegui Deripaskai. Praėjusiais metais O. Deripaskos turtas dar buvo vertinamas 40 mlrd. dolerių. Tačiau šiemet oligarcho turtas, „Finans“ teigimu, tevertinamas 5 mlrd. dolerių. Jo kompanija ginčijasi dėl mokesčių su vietine Pikalevo valdžia, o tai tik dar labiau apsunkina eilinių žmonių gyvenimą.

Pikalevas yra miestelis, sukurtas aplink vieną pramonės šaką. Tokių miestelių Rusijoje yra šimtai ir dėl to daugiausiai tenka dėkoti sovietinės planinės ekonomikos sistemai. Panašios įtampos kyla ir kituose Rusijos miesteliuose. Dar gegužės 24 dieną 1 tūkst. kalnakasių šiauriniame Vorkutos mieste protestavo prieš planuojamą darbo vietų sumažinimą.

Miesteliuose vykstantys protestai, analitikų teigimu, koordinuota revoliucija tikriausiai netaps, nes per pastarąjį dešimtmetį Kremlius sugebėjo sunaikinti opozicijos infrastruktūrą. „Revoliucijos nebus, tačiau mes galime regėti daugiau smurtinių incidentų“ - teigia politikos analitikas Dmitrijus Oreškinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų