• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalia Klaipėdos griaudėja artileristų pabūklų salvės – vykta pratybos „Barboros ryžtas“. Jose lietuvių, amerikiečių bei slovakų kariai savo šalies artilerijos sistemomis naikina už 40 kilometrų esančius taikinius jūroje.

Šalia Klaipėdos griaudėja artileristų pabūklų salvės – vykta pratybos „Barboros ryžtas“. Jose lietuvių, amerikiečių bei slovakų kariai savo šalies artilerijos sistemomis naikina už 40 kilometrų esančius taikinius jūroje.

REKLAMA

Amerikiečiai bei kiti NATO sąjungininkai su savomis artilerijos sistemomis treniruojasi naikinti taikinius jūroje. Vyksta lietuvių vadovaujamos pratybos „Barboros ryžtas“. Jose dalyvauja 500 karių ir 26 įvairūs artilerijos pabūklai.

„Su jūrų pajėgų pagalba laivuose yra priešakiniai stebėtojai, kurie jūroje pastatytus taikinius užfiksuoja, perduoda jų koordinates ugnies valdymo centrams, o jie paskaičiuoja šaudymo duomenis ir atiduoda pabūklams. Pabūklai tada iššauna į taikinius“, – pasakoja Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono vadas Mantas Ragulis.

„Paladinus“ amerikiečiai pradėjo naudoti 1963-aisiais. Šias artilerijos sistemas jie gamina ir dabar. Šešių žmonių įgulos aptarnaujamas „Paladin“ gali naikinti už 23 kilometrų esančius takinius. Pagrindiniai šios sistemos pliusai – greitis ir mobilumas.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime išskirtinę galimybę sustiprinti draugystę su savo sąjungininkais – lietuviais ir slovakais. Šaudome kartu, atliekame taktinius veiksmus ir auginame tvirtą bendradarbiavimą, kad gyventume atvirame ir laisvame pasaulyje“, – teigia amerikiečių junginio vadas Simonas Weltas.

REKLAMA

Savo artilerijos pajėgas pristato ir slovakai – tai taikinius už 41 kilometro galinti sunaikinti savaeigė haubica „Zuzana 2“. Tokias, tik ankstesnio modelio, slovakų sukurtas „Zuzanas“ naudoja ir ukrainiečiai, naikindami rusus. Slovakai sako, kad atidžiai stebi, kaip jų haubicoms sekasi karo sąlygomis.

„Mūsų tikslas yra ne tik patobulinti haubicas, o ir padėti ukrainiečiams visais įmanomais būdais“, – tikina slovakų junginio vadas Martinas Stoklasas.

Mūsų kariuomenė šiose pratybose dalyvauja su amerikietiškomis haubicomis M-50. Maksimalus šūvio nuotolis – 10 kilometrų.

REKLAMA
REKLAMA

Nors pasiruošimas šūviui reikalauja daug žinių, tačiau pats šūvio atlikimas nėra sudėtingas – užtenka paimti bei trūktelėti virvelę ir sviedinys jau skrieja tiesiai į jūrą.

Tiesa, šias haubicas 2027-aisiais pakeis naujas 150 milijonų vertės Lietuvos kariuomenės pirkinys – prancūzų savaeigės haubicos „Ceaser“. Jos galingesnės, gali pasiekti taikinius už 42-jų kilometrų.

„Cezaris“ pats iš savęs jau. Jo greitošauda didesnė, mobilumas didesnis, tai ir suteikia pranašumą artileriniame mūšyje“, – teigia Lietuvos sausumos pajėgų vadas Viktoras Bagdonas.

Vaizdai ir garsas bei artilerijos galia – įspūdingi. Tačiau pasiruošimas šioms pratyboms truko ne vieną mėnesį. Prieš šaudant į taikinius jūroje, kariškiai turėjo suderinti, kad ten neplaukiotų pašaliniai laivai. Sviediniai skrenda dviejų kilometrų aukštyje, tad laikinai šioje zonoje teko uždaryti ne tik jūros, o ir oro erdvę. Taip pat – įspėti aplinkines savivaldybes, kurios privalėjo informuoti gyventojus.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų