Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė pateko į Astanoje (Kazachstanas) vykstančio pirmojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų 200 m sprinto lenktynių pusfinalį. 28-erių metų lietuvė ketvirtfinalyje šeštadienį 2-0 įveikė australę Kaarle McCulloch.

S. Krupeckaitė pusfinalyje susitiks su ukrainiete Liubove Šulika. Kitame pusfinalyje kovos australė Anna Meares ir baltarusė Olga Panarina. S. Krupeckaitė aštuntfinalyje pranoko kinę Lin Junhong. Atrankoje Lietuvos dviratininkė buvo trečia (11,064 sek.).

Atrankos lenktynėse geriausiai pasirodė baltarusė O. Panarina. Ji 200 m distanciją įveikė per 10,793 sek. ir pakartojo S. Krupeckaitės 2010 metų gegužės 29 dieną pasiektą pasaulio rekordą.

17-metė Gabrielė Jankutė tarp 40 atrankos dalyvių liko 36-a (12,218 sek.). Moterų daugiakovės varžybų pirmojoje rungtyje - sprinto lenktynėse (250 m) - 23-ejų metų Aušrinė Trebaitė užėmė aštuntąją vietą. Lietuvė distanciją įveikė per 14,776 sek.

Pirmąją rungtį laimėjo britė Dani King (14,332 sek.).

Grupinių atrankos lenktynių antrojoje grupėje A. Trebaitė buvo antra. Atrankoje dalyvavo 28 sportininkės, į pagrindines varžybas pateko 24 dviratininkės. Šeštadienį sportininkės dar kovos grupinėse ir atkrintamosiose lenktynėse. Dar trys rungtys - asmeninio persekiojimo, skrečo ir atskiro starto lenktynės - sportininkių lauks sekmadienį.