Sekmadienį Lietuvos MTB Maratonų taurės Ignalinos etape (3 etapas) garbės viešniomis buvusios Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė rekordais nepasižymėjo, bet po varžybų dėkojo organizatoriams už praktikuojamą aktyvų poilsį ir suteiktą galimybę išmėginti jėgas „karališku“ vadinamame etape.

Dėl akį veriančio kraštovaizdžio ir trasos savitumo bei sudėtingumo, per 9 Lietuvos MTB Maratonų taurės gyvavimo metus lenktynės Ignalinos etape yra kiekvieno dviratininko garbės reikalas.

Pratęsė tradiciją

Kaitrią ir saulėtą lenktynių dieną, kuri antroje dienos pusėje buvo neilgam persimainiusi į smarkų lietų, prailgindama kelią ir taip distancijoje užtrukusiems paskutiniesiems maratonininkams, kartu su kone pusdevinto šimto dalyviais startavusios pasaulio elito trekininkės neleido nutrūkti šiemet užsimezgusiai tradicijai kiekviename maratono etape turėti po žvaigždę.

Privilegijuotoji mėgėjų grupė

Užsiregistravusios mėgėjų grupėje, kurioje buvo gausiausiai dalyvių, iš minios dvi profesionalės išsiskyrė rožine apranga ir vardiniais numeriais.

Mėgėjų grupė Ignalinos etape, visai ne be pagrindo, tapo privilegijuotąja! Ne vienas šios grupės dalyvis dar ilgai galės puikuotis važiavęs greta pasaulio čempionės...

Sėdusios ant MTB dviračių, Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė, kaip ir visi mėgėjų grupės dalyviai, važiavo 1 ratą (35 km).

Po 1 val. 42 min. 16 sek. Gintarė finišavo 116-ta, Simona – 117-ta, savo grupėje, preliminariais skaičiavimais, užėmusios atitinkamai 70 ir 71 vietas.

Apdovanotų kiekvieną

Pasaulio čempionatuose skinančios tik prizines vietas, po Ignalinos maratono finišo merginos išskubėjo pasimaudyti ežere ir neatrodė susikrimtusios dėl rezultatų.

Portalui „Balsas“ jos sakė, kad apie rezultatus visai negalvojusios. Prieš porą dienų apsistojusios su palapinėmis Ignalinos apylinkėse, merginos tiesiog mėgaujasi vasara ir poilsiu.

Pagyrusios organizatorių pastangas inicijuoti tokio masto ir tokio lygio renginį, merginos portalui „Balsas“ pasidžiaugė galėjusios turiningai išnaudoti kruopščiai suplanuotas atostogas bei palaikyti Lietuvos dviračių entuziastus ir mėgėjus.

Savo sunkiu darbu ir valios pastangomis pelniusi ne vieną medalį ir pagerinusi ne vieną pasaulio rekordą, Simona Krupeckaitė yra įsitikusi, kad kiekvienas MTB maratono dalyvis turėtų būti apdovanotas medaliu, diplomu, ar kokiu kitu atminimo raštu ar dovanėle. Visi, kurie dalyvavo ir įveikė visą distanciją, nes trasa buvusi išties labai sunki.

Nugalėtojai

Lietuvos MTB Maratonų taurės nugalėtojais tapo „Top Team – Specialized“ komandos draugai ir maratonų senbuviai Elijus Čivilis ir Arūnas Gliaudelis, pasidalinę 1-2 vietas, ir abu auginantys po vieną atžalą (neabejotinai būsimuosius MTB maratonų dalyvius). 3 vietą laimėjo 25 metų kaunietis Justas Volungevičius („Orbea – Velomanija“).

P.S. Reikia paminėti, kad lenktynėse nedalyvavo pirmųjų etapų (1-2) lyderis Vladimiras Kokorevas („Stimul Plius“), kuris, kaip tikimasi, nieku gyvu nepraleis paskutiniojo etapo (Anykščiuose).

Moterų grupėje nugalėjo Diana Rasimovičiūtė („Instinktas“), 2 vietoje palikusi Sabiną Brazevič („Focus Vilnius“).

M-40 grupėje 1 vietą užėmė už komandą „Instinktas“ važiuojantis Latvijos „veteranų“ grupės atstovas Ilmars Bricis, o 2-3 vietomis pasidalino Vitalis Vareikis ir Raimondas Kalina iš komandos „Focus 2“.

Pirminėmis portalo „Balsas“ žiniomis, kitų grupių prizininkai oficialiai bus skelbiami trečiadienį.

Patikslintomis žiniomis, rezultatai turėtų būti paskelbti iki ketvirtadienio pietų.

*

Paskutinis Lietuvos MTB Maratonų taurės etapas:

4 etapas – 2010 m. rugsėjo 5 d. (Anykščiai)

Susiję tekstai:

Karališkame Lietuvos MTB Maratonų taurės etape bus S. Krupeckaitė ir G. Gaivenytė