Viena geriausių Lietuvos sportininkių dviratininkė Simona Krupeckaitė pirmuosiuose Europos dviračių treko taurės varžybų etapuose jau iškovojo net penkis medalius ir pagerino planetos rekordą.

Gegužės 24-25 dienomis Tulos mieste,įvyko pirmasis Europos dviračių treko taurės varžybų etapas. Šio etapo metu S. Krupeckaitė iškovojo du aukso medalius.

Pirmadienį Tuloje,sportininkė laimėjo asmeninę sprinto rungtį ir išsikovojo aukso medalį. Antradienį Tulos etapo varžybose S. Krupeckaitė kartu su Gintare Gaivenyte laimėjo komandinio sprinto rungtį. Tą pačią dieną vykusiose keirino rungties varžybose S. Krupeckaitė liko ketvirta.

Antrasis Europos dviračių treko taurės etapas vyko Maskvoje, gegužės 28-30 dienomis. Tris dienas vykusių varžybų metu S. Krupeckaitė ne tik pagerino 1993 metais pasiektą planetos rekordą, bet ir išsikovojo tris visų spalvų medalius.

Pirmąją Europos taurės Maskvoje etapo dieną, penktadienį, S. Krupeckaitė užėmė trečiąją vietą keirino rungtyje ir laimėjo bronzos medalį.

Šeštadienį S. Krupeckaitė 200 metrų sprinto rungtyje laimėjo aukso medalį ir pagerino septyniolika metų išsilaikiusį rusės Olgos Sliusarevos planetos rekordą. Nepaisant didelio nuovargio, sportininkė džiaugėsi įgyvendinusi vieną didžiausių savo svajonių.

„Jaučiuosi kaip ant sparnų. Be galo džiaugiuosi pasiektais rezultatais, iškovotais medaliais ir, visų svarbiausia, pagerintu pasaulio rekordu“, – laimėjimus komentavo S. Krupeckaitė.

„Tai daugiau nei galima tikėtis iš Simonos. Nė kiek neabejoju, kad visi jos pasiekimai ilgam įeis ne tik į Lietuvos istoriją, bet ir viso pasaulio sporto. Šis savaitgalis Maskvoje, buvo itin reikšmingas Lietuvos vardo garsinimui.

Pasaulio rekordas yra neapsakomai daug ir tai, kad jį pagerino lietuvė, yra tikras stebuklas mūsų kraštui“, – sako Saulius Grinkevičius, S. Krupeckaitę remiančios „Daumantų“ padažų gamintojos vadovas.

Sekmadienio varžybose S. Krupeckaitė ir G. Gaivenytė komandinio sprinto rungtyje užėmė antrąją vietą, nežymiai nusileidusios Olandijos komandai.