Kauno „Žalgiriui“ nepavyko Eurolygos atkrintamųjų varžybų pradėti pergale. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmosiose ketvirtfinalio serijos iki 3 pergalių rungtynėse 69:91  neprilygo „Barcelonos“ krepšininkams.

Po mačo kalbintas K. Maksvytis pripažino, kad rungtynės nepavyko.

Kokios mintys po rungtynių?

Bandėme pradėti gynybiniu penketu, tikėjomės duoti fiziškumo, bet trūko gero išpildymo. Mus baudė ypač pirmojo kėlinio pradžioje, kai varžovai kartojo metimus kelis kartus. Jie išnaudojo savo patirtį, bet mes pralaimėjome mūšį, o ne karą. Tikiuosi, kad kitos rungtynės bus žymiai geresnės.

Isaiah Tayloras žaidė tik 6 minutes. Kiek jis pasiruošęs šiai serijai?

Tarp mūsų trenerių buvo diskusija. Aš nusprendžiau antroje pusėje jo neleisti į aikštę, kad jis turėtų dar kelias dienas pasveikti ir įeiti į formą. Jis šiandien naudos davė mažai. Tikiuosi, kad kitose rungtynėse jis bus geresnis. Vienas iš asistentų sakė, kad jam geriau įgauti praktikos, bet aš mačiau, kad jis nėra pasiruošęs 100 procentų ir norėjau išvengti traumos tikimybės.

Pirmas rezultatyvus perdavimas buvo tik 18 rungtynių minutę. Kas nesisekė puolant?

Judinome kamuolį gana blogai, pralaimėjome vadinamą mentalinę kovą. Antroje pusėje žaidimas pagyvejo, pradžioje buvome per daug statiški.

Ką sakėte rūbinėje, kad vyrai nenuleistų galvos?

Žiūrint į šitas rungtynes, tai mūsų potencialas yra labai didelis. Šiandien geriausi žaidėjai buvo Polonara ir Giedraitis. Šiandien žaidėjai gana prastai vykdė trenerių užduotis. Mus, trenerius, labiausiai tenkino trečio kėlinio antra dalis ir ketvirto kėlinio pradžia. Tada mes laikėmės savo susitarimų gynyboje ir agresyviai žaidėme puolime. Visa kita buvo toks labiau kabinimasis už šiaudo. Pirmose rungtynėse sudegėme, bet kitose, tikimės, bus geriau.

Kodėl nematėme to kovingumo kaip anktesnėse rungtynėse?

Stresas. Neturėdami mentalinių ir fizinių dalykų mes negalime eiti į kovą su „Barca“. Kovingumas tuo ir pasireiškia, kad tu kovoja dėl kiekvieno kamuolio, priima gerus sprendimus, šiandien to nebuvo.

Kas atsitiko Šmitui?

Jis žaidė prieš savo buvusią komandą. Man atrodo, kad jis perdegė. Norėjome pradėti gynybine nata ir tai nepasiteisino.

Kokias išvadas reikia padaryti per nepilnas dvi paras?

Manau, labiau pscihologines. Pirmoje pusėje nebuvo labai daug tos taktikos. Buvo labiau psichologija ir fiziškumas. Turime atrasti žaidėjų, kurie yra lyderiai ir kurie temptų paskui save komandą.

Kuo išsiskyrė Dovydas Giedraitis?

Jis buvo kietesnis gynyboje. Kai kažkas nesigaudavo, jis nebijojo imtis iniciatyvos, gerai žaidė „1 prieš 1“.