Per du pirmuosius pasaulio čempionato turus varžovus daužę ir apie tolimą kelią atkrintamosiose galvoję pirmenybių šeimininkai nuleisti ant žemės. Rusijos rinktinė paskutinėse A grupės rungtynėse 0:3 (0:2) pralaimėjo Urugvajaus komandai.

Pirmojo pietų amerikiečių įvarčio ilgai laukti neteko. Jurijus Gazinskis prie pat baudos aikštelės neleistinai sustabdė Rodrigo Bentancurą. Teisėjas Malangas Diedhiou skyrė baudos smūgį. 10-ąją minutę prie kamuolio stojo puolėjas Luisas Suarezas. 31-erių puolėjas kamuolį pažeme pasiuntė į vartininko Igorio Akinfejevo saugomą apatinį kampą.

Po kelių minučių savąjį šansą turėjo ir šeimininkai. Rusijos rinktinės lyderis Denisas Čeryševas galingu smūgiu vienu lietimu šovė tiesiai į vartininką Fernando Muslerą.

23-ąją minutę D. Čeryševui įrašytas įvartis į savuosius vartus. Iš toli smūgiavo Diego Laxaltas, kamuolys atsimušė į D. Čeryševo koją, pakeitė kryptį ir atsidūrė tinke.

Urugvajaus rinktinė galėjo ir padidinti skirtumą, bet vienas prieš I. Akinfejevą išbėgęs R. Bentancuras pasižymėti nesugebėjo.

Rusijos komandos padėtis 36-ąją minutę dar labiau komplikavosi. Antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo Igoris Smolnikovas.

Antrajame kėlinyje puikią galimybę po kontratakos turėjo urugvajiečiai. Tada L. Suarezo perdavimas Edinsonui Cavani nebuvo tikslus.

Paskutinį tašką 90-ąją minutę po kampinio padėjo tas pats E. Cavani. Puolėjas pirmasis suskubo prie I. Akinfejevo atšokusio kamuolio.

Kitose A grupės rungtynėse Saudo Arabijos futbolininkai paskutinę minutę 2:1 (1:1) palaužė Egipto futbolininkus.

22-ąją minutę įvarčių sąskaitą atidarė viena ryškiausių čempionato žvaigždžių – Mohamedas Salah. Egiptietis pabėgo nuo varžovų ir permetė kamuolį per vartininką Yasserą Al-Mosailemą.

Po kurio laiko M. Salah turėjo panašią, bet dar geresnę galimybę. Puolėjas nepataikė į vartus.

Vėliau porą kartų smūgiais iš toli Saudo Arabijos rinktinės vartams grasino Mahmoudas Hassanas.

Kėlinio pabaigoje sublizgėjo Essamas El-Hadary. 45-erių vartininkas, žengęs į aikštę, tapo vyriausiu visų laikų pasaulio čempionato dalyviu. 41-ąją minutę egiptietis atrėmė Fahado Al-Muwallado muštą 11 metrų, kuris skirtas už žaidimą ranka baudos aikštelėje.

Per pridėtą pirmojo kėlinio laiką bejėgis buvo ir E. El-Hadary. Teisėjas Wilmaras Roldanas už pražangą dar kartą parodė į 11 metrų žymą. Baudinį realizavo Salmanas Al-Farajus.

Saudo Arabijos rinktinės pergalė lėmė 95-ąją minutę įmuštas Salemo Al-Dawsari įvartis.

Urugvajaus komanda (9 taškai) triumfavo A grupėje. Rusai (6 tšk.) liko antri, Saudo Arabijos ekipa (3 tšk.) – trečia, Egipto rinktinė (0 tšk.) – ketvirta.