34
Žalgiriečiai šventė pergalę (Fotodiena/Eitvydas Kinaitis)

Kauno „Žalgiris” penktadienio vakarą buvo per plauką nuo bene skambiausios sezono pergalės, tačiau įvykiai susiklostė taip, kaip ir prieš pusantro mėnesio – po atkaklios kovos ir taškų lenktynių kauniečiai paskutinę minutę 79:84 krito prieš tituluotą Maskvos CSKA.

34

Žalgiriečiai ketvirtojo kėlinio pabaigoje dar turėjo trijų taškų pranašumą, tačiau vėliau Šarūno Jasikevičiaus kariauna pradėjo „byrėti” – varžovai smeigė tritaškį, išlygino rezultatą, o vėliau sekusi pražangų serija kur kas sėkmingiau susiklostė CSKA.

Apie teisėjų darbą treneriai kalbėjo skirtingai, tačiau aišku viena – tai buvo dar viena Eurolygos dvikova, kuri Lietuvos čempionams galėjo baigtis ir kitaip.

Panašiai mano ir vietinė Rusijos žiniasklaida. Sporto portalas Sovsport.ru po pergalės didelio džiaugsmo savo komanda nedemonstravo.

„CSKA po įtemptos kovos Kaune įveikė „Žalgirį”. Dvikova baigėsi taip, tačiau įvykiai Kaune galėjo susiklostyti ir į priešingą pusę. Varžovus CSKA turėjo nugalėti be didesnių sunkumų, tačiau kiekviena pergalė yra pergalė”, – apžvalginį straipsnį pradėjo rusų žurnalistas.

Sovsport.ru kalbėjo apie „Žalgirio” pajėgumą ir savo auditorijai priminė praėjusio sezono įvykius Belgrade. Vis dėlto, portalas neatsiribojo nuo minties, kad tokią komandą Maskvos CSKA turėtų įveikti kur kas lengviau.

„Prieš pusantro mėnesio tarpusavio dvikova Maskvoje baigėsi panašiu scenarijumi. Dviem taškais po pratęsimo buvo stipresni CSKA. Po šios dvikovos CSKA pakliuvo į duobę, kai sezoną pradėjo 8 pergalėmis iš eilės, tačiau netrukus patyrė pirmus tris pralaimėjimus.

Kauniečiai po tos kovos Maskvoje pradėjo žybėti naujomis spalvomis. Keturios pergalės per šešis turus ir komanda vėl yra atkrintamųjų varžybų zonoje. Leiskite priminsiu, ką šis klubas ten nuveikė prajėusiais metais.Taip, jie finišavo aukščiau CSKA. Kodėl skirtumas tarp šių komandų visuomet yra vos keli taškai, klausimas”, –  dėstė apžvalgininkas.

Rusai negailėjo pagyrų „Žalgirio” arenai ir išjuokė Lietuvos futbolą.

„Tačiau dabar tai nebuvo nei Eurolygos atkrintamosios, nei Belgradas ir „finalinio ketverto” etapas, o Kaunas. Vienas iš „didžiausių” krepšinio miestų Europoje, turinčių vieną gražiausių krepšinio rūmų visame žemyne. 15 tūkstančių žaliai-baltų gerbėjų stebėjo savo mylimos komandos kovą.

Ir tai yra didis klubas. Jie šįvakar tiesiog buvo žingsniu silpnesni. Atvyko superklubas, kuris, nors ir nežaidė kaip superklubas, vis tiek buvo stipresnis. Tiesa, palaikymas Kaune yra neįtikėtinas. Tai krepšnio šalis ir čia futbolas yra vienas didelis nesusipratimas, todėl gerbėjus galima pilnai suprasti”, – dėstė Sovsport.ru.

Rusų žurnalistas kalbėjo ir apie teisėjų darbą, tačiau jo nuomonė buvo priešinga, nei Š. Jasikevičiaus ir visų Lietuvos čempionų klubo gerbėjų. Analitikas išreiškė nuomonę, kad teisėjai vietomis netgi padėjo kauniečiams, tačiau CSKA tai nesutrukdė įrodyti savo pranašumo rungtynių pabaigoje.

„Žalgiris” po 16 Eurolygos turų turi 7 pergales ir yra patyręs 9 pralaimėjimus. Su šiais rodikliais kauniečiai žengia 9-oje vietoje.