REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
100
Šiaurės Korėjos pasienietis (nuotr. SCANPIX)

Sankt Peterburge dingęs Korėjos liaudies demokratinės respublikos pareigūnas su šeima išskrido į Minską, o vėliau galimai spruko į Vakarus, skelbia „fontanka.ru“ remiantis šaltiniais Maskvos oro uoste.

100

Sankt Peterburge dingęs Korėjos liaudies demokratinės respublikos pareigūnas su šeima išskrido į Minską, o vėliau galimai spruko į Vakarus, skelbia „fontanka.ru“ remiantis šaltiniais Maskvos oro uoste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot leidiniui patekusių duomenų, Šiaurės Korėjos ambasados Rusijoje trečiasis sekretorius Kim Chol Senas, kartu su žmona ir sūnumi, išskrido iš „Pulkovo“ oro uosto liepos 2-ąją ir tą pačią dieną nusileido Minske.

REKLAMA

Oro uosto atstovai patvirtino, kad skrydžio bilietus diplomatas įsigijo likus trims valandoms iki skrydžio. Tarnybinis automobilis, kuriuo šeima atvyko iki oro uosto, buvo aptiktas netoli jo esančioje stovėjimo aikštelėje.

Pabėgėlio pasigedo kolegos

Apie Šiaurės Korėjos diplomato dingimą tapo žinoma išvakarėse, kai į policiją kreipėsi ambasados darbuotojai. Pasirodo, vyras dingo dar liepos 1-ąją. Apie 12 valandą vietos laiku jis išvyko iš darbo tarnybiniu automobiliu Volkswagen Polo, tuomet nutrūko ryšys.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėsaugininkams patikrinus tarnybinį butą, kuriame pradingėlis gyveno su savo šeima, nieko aptikti nepavyko. Tuomet buvo iškelta pabėgimo versija. Pareigūnams peržiūrėjus rajono miesto vaizdo kamerų įrašus pavyko nustatyti diplomato automobilio maršrutą.

Anot teisėsaugininkų, į Minską Šiaurės Korėjos piliečiai išvyko tik tam, kad iš ten skristų toliau – į vieną iš Vakarų valstybių.

Diplomatai pabėga ne taip jau dažnai

Šiaurės korėjiečiai dažnai bando pabėgti iš šalies. Žiniasklaidoje nuolat pranešama apie pabėgėlius iš Šiaurės Korėjos, kurie, gelbėdamiesi nuo bado ir nepakenčiamų gyvenimo sąlygų sprunka į Pietų Korėją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2016-aisiais Rusijos visuomenę sujaudino jauno žmogaus, kuris dukart pabėgo iš Šiaurės Korėjos ir prašė prieglobsčio Rusijoje, tačiau jam buvo atsakyta, istorija. Po to, kai istorija pateko į žiniasklaidą, vietos migracijos tarnyba nusprendė trečiąsyk priimti korėjiečio dokumentus. Tačiau visuomenininkų teigimu, tai dar nereiškia, kad Maskva patenkins jo prašymą. Jeigu pabėgėlį išprašytų į tėvynę, jam ten grėstų „geriausiu atveju“ – kankinimai, blogiausiu – mirtis.

Pranešimų apie pabėgusius Šiaurės Korėjos diplomatus nėra daug. Pavyzdžiui, 1997-aisiais į JAV valdžią kreipėsi Šiaurės Korėjos ambasadorius Egipte Jang Seung-gilas ir paprašė prieglobsčio kartu su šeima ir broliu, tuo metu dirbusiu prekybos atstovybėje Paryžiuje. 2013 metais Etiopijoje dirbęs Šiaurės Korėjos prekybos atstovas prasiveržė į Šiaurės Korėjos ambasadą ir paprašė pagalbos bei prieglobsčio.

Anot žmogaus teisių gynėjų, Šiaurės Korėjai pabėgėlius išduoda tik Rusija ir Kinija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų