REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija paprašė Kinijos karinės technikos ir kitos įrangos invazijai į Ukrainą. Tai kelia susirūpinimą Baltuosiuose rūmuose, rašo įtakingas dienraštis „Financial Times“.

Rusija paprašė Kinijos karinės technikos ir kitos įrangos invazijai į Ukrainą. Tai kelia susirūpinimą Baltuosiuose rūmuose, rašo įtakingas dienraštis „Financial Times“.

REKLAMA

Jei Pekinas nutartų padėti Maskvai, tai pakenktų Vakarų pastangoms pagelbėti Ukrainos pajėgoms ginti savo šalį. JAV pareigūnai „Financial Times“ sakė, kad Rusija nuo pat invazijos pradžios prašė Kinijos karinės įrangos ir kitos pagalbos.

Jie atsisakė pateikti išsamią informaciją apie tai, ko prašė Rusija. Kitas asmuo, susipažinęs su situacija, sakė, kad JAV ruošiasi įspėti savo sąjungininkus, nes yra požymių, kad Kinija gali ruoštis padėti Rusijai.

JAV pareigūnai dienraščiui teigė, kad atrodo, jog Rusijai trūksta tam tikros rūšies ginkluotės, nes karas Ukrainoje tęsiasi jau trečią savaitę, rusai stringa.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos ambasada Vašingtone į prašymą pakomentuoti šią situaciją neatsakė.

Ši žinia paaiškėjo, prieš JAV patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Džeikui Sullivanui pirmadienį išvykstant į Romą derybų su Yang Jiechi.

REKLAMA

Sekmadienį prieš išvykdamas iš Vašingtono Sullivanas perspėjo Kiniją nebandyti „išgelbėti“ Rusijos padedant Maskvai apeiti JAV ir jos sąjungininkų sankcijas prezidentui Vladimirui Putinui ir jo režimui.

„Užtikrinsime, kad nei Kinija, nei kas nors kitas negalės kompensuoti Rusijai jos nuostolių“, – sekmadienį NBC televizijai sakė Sullivanas.

„Kalbant apie konkrečias priemones, kaip tai padaryti, vėlgi, aš neketinu viso to skelbti viešai, bet mes tai perduosime Kinijai privačiai, kaip jau darėme ir darysime“, – sakė jis.

Prašymas dėl įrangos ir kitos neapibrėžtos karinės pagalbos iš Rusijos ateina, nes rusai Ukrainoje stringa ir nepasiekia proveržio.

REKLAMA
REKLAMA

Tai taip pat kelia naujų klausimų dėl Kinijos ir Rusijos santykių, kurie tapo vis stipresni. Kinija vaizdavo save kaip neutralią Ukrainos krizės veikėją, bet atsisakė pasmerkti Rusiją už įsiveržimą į kaimyninę šalį.

JAV taip pat nematė jokių ženklų, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas būtų pasirengęs daryti bet kokį spaudimą Putinui.

Abu lyderiai praėjusį mėnesį Pekine pasirašė bendrą pareiškimą, kuriame Pekino ir Maskvos partnerystę apibūdina kaip „be ribų“, o tai dar vienas ženklas, kad abi sostinės dar labiau suartėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų