REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ pranešė apie šiek tiek pakoreguotą šios šalies kosmoso tyrimų programą: Marsą turėjusių tirti kosminių aparatų paleidimas atidėtas 2 metams.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos planuojamas Marso tyrimų projektas „M“ pagal ankstesnįjį planą turėjo prasidėti 2022 metais. Dabar jis nukeltas mažiausiai iki 2024-ųjų, praneša Rusijos žiniasklaida.

REKLAMA

Marso tyrimų projektas „M“ turėtų vykdomas 2 etapais. Per pirmąjį iš Marso palydovo Fobo turėjo būti paimtas ir į Žemę atskraidintas jo grunto mėginys. Antrojo metu būtų tiriamas pats Marsas. Abu tyrimų etapus turėjo skirti 4 metų laikotarpis.

Pagal Rusijos mokslininkų planą iš pradžių į Fobą bus paleistas jo paviršiaus mėginį paimti turintis kosminis aparatas. Tuo pat metu į Fobą būtų nukreipta speciali raketa, kuri turėtų kapsulę su paimtais Fobo grunto pavyzdžiais nuskraidinti į Marso orbitą. Ten ją perimtų aplink Marsą skriejantis Rusijos kosminis aparatas ir nugabentų į Žemę.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos mokslininkų teigimu, tokia Fobo grunto mėginio pargabenimo į Žemę schema yra sudėtinga, bet paprastesnė esą neegzistuoja.

2011 m. Rusija paleido kosminį aparatą „Fobos-Grunt“, kuris turėjo pargabenti į Žemę Fobo grunto mėginių. Tačiau jo nepavyko išvesti į reikiamą orbitą aplink Žemę, ir „Fobos-Grunt“ 2012 m. pradžioje nukrito į Ramųjį vandenyną.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų