Šeštadienį Pekino žiemos olimpinių žaidynių moterų slidinėjimo estafetę 4x5 km laimėjo Rusijos olimpinio komiteto rinktinė.

Julija Stupak, Natalija Nepriajeva, Tatjana Sorina ir Veronika Stepanova distanciją įveikė per 53 min. 41.0 sek. Rusėms rimčiausi priešinosi vokietės, kurios atsiliko 18.2 sek., o bronzą pelnė 20.7 sek. pralaimėjusios švedės.

Pirmajame etape startavusi J.Stupak lyderiavo visą distanciją, N.Nepriajeva vėliau keitėsi lyderės pozicija su vokiete Katharina Hennig. Panašiai lenktyniavo ir T.Sorina su Victoria Carl. Paskutiniam etapui rusai pasiliko jauniausią savo atstovę V.Stepanovą, kuriai teko vytis 5 sek. persvarą turėjusią Sofie Krehl.

Vokietė vienu metu buvo padidinusi pranašumą iki 6.1 sek. Likus 2,5 km iki finišo lyderes beskyrė 1.5 sek., o netrukus V.Stepanova atliko lemiamą lenkimą ir nutolo nuo vokietės.

„Per paskutinius metrus iki finišo linijos vos neapsiverkiau. Supratau, kad medalis jau čia pat, todėl mane užvaldė emocijos“, – sakė auksą rusėms užtikrinusi V.Stepanova.

Rusės olimpinės slidinėjimo estafetės nebuvo laimėjusios nuo pat 2006 m.

Norvegijos rinktinė, savo gretose turėjusi tituluotąją Theresę Johaug, atsiliko 28.8 sek. ir užėmė 5-ą vietą. Tiesa, norvegės dėl covid-19 prarado Heidi Weng ir Annę Kalvos, o su „nukraujavusia“ sudėtimi nepajėgė iškovoti medalių. Norvegija netgi svarstė pasikviesti biatlonininkę Tiril Eckhoff į estafetę, bet atsisakė tokių planų dėl įtemptos biatlono programos.

Šeštadienį ryte taip pat vyko mišrių komandų snieglenčių kroso rungtis. Joje triumfavo amerikiečiai Nickas Baumgartneris su Lindsey Jacobellis, aplenkę italus bei kanadiečius.