• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norintieji įsigyti šaunamuosius ginklus arba atsinaujinti jau turimų licencijas nuo kitų metų privalės išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą, o po jo išlaikyti testą ir gauti sertifikatą. Tiesa, tokią iniciatyvą dalis opozicijos vadina tuščiu pinigų švaistymu.

Norintieji įsigyti šaunamuosius ginklus arba atsinaujinti jau turimų licencijas nuo kitų metų privalės išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą, o po jo išlaikyti testą ir gauti sertifikatą. Tiesa, tokią iniciatyvą dalis opozicijos vadina tuščiu pinigų švaistymu.

REKLAMA

Visgi kai kurie medžiotojai naujovei pritaria ir sako, kad karo grėsmės akivaizdoje kiekvienas, turintis ginklą, – karys. 

Gediminas medžioja jau daugelį metų. Jis yra ir Medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas. Sako, kad turi ir ilgavamzdžių ginklų, ir skirtų savigynai. 

Reikės išlaikyti testą

„Ginklas yra ginklas, nesvarbu koks“, – tikino G. Vaitekūnas.

Tam, kad tie įgūdžiai valdyti ginklą, kuriuos turi tiek specializuotus kursus išėję medžiotojai, tiek turintieji ginklus savigynai, ištikus karo grėsmei nenueitų veltui, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas Seime įregistravo pataisą ir sulaukė pritarimo. Tad nuo kitų metų visi turintieji šaunamuosius ginklus privalės išklausyti specialiai jiems skirtą pilietinio pasipriešinimo kursą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ginklų savininkai sako: tai ką aš galėčiau daryti karo padėties atveju, tai šie kursai po truputį atsakytų į šį klausimą“, – komentavo konservatorius L. Kasčiūnas.

REKLAMA

Papildomi kursai ginklų savininkams nieko nekainuos. Jau dabar internete yra specialiai tam sukurtas valandą trunkantis pilietinio pasipriešinimo mokomasis vaizdo įrašas. Tik šiuo metu jį galima išklausyti savanoriškai. O nuo sausio norintieji įsigyti ginklą ar tie, kurie pageidaus prasitęsti licenciją ginklui, jį privalės išklausyti ir atlikti testą.

Vadina pinigų švaistymu

„Kol kas tas kursas, kuris yra numatytas, yra nuotolinis, nėra labai sudėtingas, numato tik tokį pakankamai lengvą žinių patikrinimą. Išklausai kursą, atsispausdini sertifikatą, pridedi prie kitų dokumentų, kurie yra numatyti iki šiol pagal įstatymą, ir eini dėl leidimo ginklui – ar naujo, ar prasitęsiant leidimą“, – tikino parlamentaras. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak L. Kasčiūno, per metus toks ginklų savininkų rengimas pasipriešinimui kainuotų apytiksliai 20 tūkst. eurų. 

Dalis opozicijos L. Kasčiūno iniciatyvą kritikuoja, vadina tuščiu pinigų švaistymu, ir sako, kad valandą trunkantis kursas – beprasmis, esą jokių žinių, kurios pagelbėtų karo lauke, nesuteiks. 

„Skeptiškai žiūriu, žiūrėjau ir žiūrėsiu į visokius privalomus kursus, kurie mano nuomone skirti tik tų, kas skaitys paskaitas pinigų uždirbimui. Jei užteks vien filmuko pažiūrėjimo, tai aš keliu klausimą, kokias žinias įgysi tokius kursus išklausęs“, – kritiškai kursus įvertino „darbietis“ Andrius Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes kol kas neturime vieningos strategijos, vis bandome pasiblaškyti – tai tą sugalvojame, tai tą ištraukiam, tai dar kažką. Po to nieko nepadarom ir pagrindinės partijos pirmininkas sako: šakės mums, 3 metai praėjo, nieko nepadarėm, taip arti karo niekada nebuvom ir esam visiški nepasiruošę, vat galutinis rezultatas“, – situaciją įvertino „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Abejoja mokymų nauda

Į ginklų parduotuvę užsukę medžiotojai sakė abejojantys, kad valandą trunkantis privalomas testas padėtų jiems pasiruošti karo grėsmei

REKLAMA

„Šiuolaikinio karo kontekste tai yra beprasmiška. – Kodėl? – Karas koks vykdomas? Iš raketų, o čia ginklas, pritaikytas medžioklei, lygiavamzdis, nieko nepadės. Koks iš medžiotojo kareivis“, – kalbėjo medžiotojas Vytautas.

„Visiškai kategoriškai nepritariu, nes priemonė bus neefektyvi. Abejoju, kad ginklai, kurie yra naudojami medžioklei ir savigynai, bus efektyvūs kare. Nes kare naudojami automatiniai ginklai“, – teigė medžiotojas Miroslavas.

REKLAMA

O štai medžiotojas Gediminas mano priešingai. 

„Reikia atsirinkti, gal ne visi medžiotojai bus tam tinkami, ne visi ginklai tinkami. Bet, jei nuo to ginklo krenta briedis ir meška, kris ir priešas. Niekur jis nedings, tik reikia pataikyti“, – tvirtino Medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas.

Ir pridūrė, kad valdžia turėtų ne tik pasirūpinti nuotoliniais kursais, bet ir rengti rimtesnius mokymus.

„Manau, kad seniai reikėjo šito. Ir reikia ne tik kurso ar seminaro, bet ir mokymų seniai reikėjo. Nereikia laukti kol grėsmė driokstels, tai visi turi būt pasiruošę. <...> Valdžia turi organizuoti, mes to patys nesusiorganizuosime“, – sakė G. Vaitekūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gal po metų nuspręsime, kad tai gal bus kažkas rimčiau, su praktiniais užsiėmimais“, – svarstė Seimo narys L. Kasčiūnas. 

Šiuo metu Lietuvoje leidimus laikyti ginklą turi 57 tūkst. žmonių. Pernai tokių leidimų išduota kiek daugiau nei 8 tūkst. Prasitęsti licencijas kasmet turi apie 12 tūkst. žmonių. 

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Pas mūsų valdžią
Pas mūsų valdžią
Smegenų kempinligė
Valdžioje sedi IDIOTAI.
Pritrenkia valdzios bukumas
Pritrenkia valdzios bukumas
KAM nesugeba jau pusantrų metu dronų poligono irengti. Kad mokytųsi, kaip dronus valdyti. Nu tai paukščiuko uzsidejimui nusprende kursus surengti - kaip šratiniu šautuvu šarvuotą liemene peršauti iš puses kilometro atstumo.

Kasciunas kada nors kokiose nors karinėse pratybose dalyvavęs yra? Kokį nors ginklą rankose laikęs yra?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų