Pavėluotas teisėjų sprendimas, keistos laukimo minutės, antras pralaimėjimas per valandą ir televizijos protestas Eurolygai. Taip baigėsi istorinė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos krepšininkų nesėkmė per Eurolygos rungtynes Turkijoje.

Įskaitę Stambulo „Fenerbahce Ulker“ žaidėjo Willie Solomono metimą aidint ketvirtojo kėlinio sirenai, teisėjai pakeitė sprendimą po beveik valandą trukusių derybų ir nutarė leisti išaiškinti nugalėtoją per pratęsimą.

Per jį „Fenerbahce Ulker“ įrodė pranašumą ir 95:91 įveikė Lietuvos vicečempionus Eurolygos „Top-16“ etape.

Apeliavo iš karto

„Lietuvos ryto“ klubo vadybininkas Giedrius Aidietis iškart po abejotino teisėjų sprendimo ketvirtojo kėliniio pabaigoje dvikovos komisarui pareiškė, jog ketina apeliuoti į teisėjų sprendimą.
„Tuo metu jau vyko diskusija tarp arbitrų ir komisaro, - prisiminė G.Aidietis. - Buvo akivaizdu, jog metimas neturėjo būti įskaitytas“.

Tuo tarpu „Fenerbahce Ulker“ jau šventė - žaidėjai džiūgavo rūbinėje, o žiūrovai paliko „Abdi Ipekci“ areną.

Įrašo naudoti negalėjo

Diskusijos tarp komisaro, trijų teisėjų bei klubų atstovų užsitęsė apie pusvalandį. „Mūsų nuomonės kardinaliai skyrėsi“, - diskusijos su „Fenerbahce Ulker“ atstovais atgijo G.Aidiečio mintyse.

„Tačiau įrašas aiškiai rodė, jog W.Solomonas kamuolį išleido jau po laiko“, - tvirtino vilniečių klubo vadybininkas.

Tačiau vaizdo įrašo teisėjai „Top-16“ etape naudoti negali - tą padaryti Eurolyga leidžia tik nuo atkrintamųjų varžybų. „Įrašas buvo papildoma priemonė“, - tikino G.Aidietis, kuris su teisėjais epizodą analizavo kilnojamoje televizijos stotyje.

Protestuoti neketina

Arbitrams nusprendus grąžinti komandas į aikštę, pranašumą įrodė ir pergalę antrąkart per vakarą šventė turkai.

„Pertrauka išmušė iš vėžių, - pripažino Lietuvos ekipos trenerio asistentas Arvydas Gronskis. - Varžovai prisitaikė prie situacijos geriau“.

Oficialaus protesto svečiai po ketvirtojo kėlinio neteikė. „To negalėjome padaryti, nes vyriausiojo teisėjo parašo, skelbiančio mačo baigtį, nebuvo“, - aiškino G.Aidietis.

W.Solomono metimas į protokolą įrašytas nebuvo, o taisyklės neriboja laiko, per kiek arbitrai privalo priimti sprendimą dėl epizodų.

Televizija nori kompensacijos

Dėl chaoso Turkijoje problemų kilo rungtynes transliavusiai TV3 televizijai. Negavę signalo iš Turkijos, Lietuvos žiūrovai nebegalėjo stebėti pratęsimo.

„Spėjame, kad žmogus, atsakingas už palydovinę transliaciją, išvyko manydamas, jog rungtynės baigėsi“, - svarstė TV3 vyriausiasis prodiuseris Jurgis Jefremovas.

„Neabejotinai siųsime skundą Eurolygai“, - vakar žadėjo J.Jefremovas.  Anot jo, TV3 už tai sieks finansinės kompensacijos. „Sumos pasakyti negaliu, bet už po rungtynių parodytą interviu Turkijos televizijai tikrai nemokėsime“, - teigė TV3 vyriausiasis prodiuseris.