Nesunkiai į Lietuvos krepšinio pirmenybių (LKL) finalą prasibrovė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Šalies čempionai ir išvykoje 96:69 (22:17, 26:19, 20:20, 28:13) susidorojo su Prienų „Rūdupiu“ bei serijoje iki dviejų pergalių triumfavo rezultatu 2:0.

Pirmajame kėlinyje aikštėje vyko apylygė kova. „Rūdupis“ lipo svečiams ant kulnų, tačiau „Lietuvos rytas“ galėjo pasigirti nežymia persvara. Daugiausia prie to prisidėjo puikiai pirmoje mačo atkarpoje rungtyniavęs J.Valančiūnas (12 tšk.). Po 10 minučių D.Maskoliūno auklėtiniai pirmavo 22:17.

Visgi P.Butkevičiaus pastangomis antrajame kėlinyje „Rūdupis“ perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį - 28:24. Tačiau savo žodį tuomet tarė J.Valančiūnas ir B.Newley, o svarstyklės vėl pasisuko į „Lietuvos ryto“ pusę - 40:34. J.Valančiūnas pratęsė savo solo pasirodymą (21 tšk.), pirmuosius taškus pridėjo ir M.Gecevičius bei A.Rašičius, o vilniečiai prieš pertrauką pabėgo dviženkliu skirtumu - 48:36.

Po pertraukos prieniškiai bandė mažinti deficitą, bet „Lietuvos rytą“ į priekį timptelėjo toliašaudė artilerija ir skirtumas nemažėjo - 66:51. Prieš lemiamą rungtynių dalį „Lietuvos ryto“ pranašumas abejonių nebekėlė - 78:56.

Ketvirtajame ketvirtyje beliko sutvarkyti formalumus. „Lietuvos rytas“ lengvai žengė į LKL finalą.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 23 (8 atk. kam.), B.Newley 13, A.Jomantas 12, S.Babrauskas ir K.Bajramovičius po 10.

„Rūdupis“: P.Butkevičius 17, J.Sinica 11, G.Orelikas 9, A.Juškevičius 8, E.Želionis 7.