Portugalijos rinktinė Europos čempionų titulo gynimą pradėjo sudėtinga pergale prieš Vengriją, o Cristiano Ronaldo gerino rekordus.

F grupės rungtynėse portugalai vėlyvų įvarčių dėka 3:0 (0:0) įveikė Vengriją. Ši laikėsi ilgą laiką, bet visiškai sugriuvo per paskutines mačo minutes.

Pirmasis įvartis krito tik 84-ąją minutę, kai po rikošeto kamuolys atsidūrė prie Raphaelio Guerreiro kojų ir sutrikusią vengrų gynybą jis nubaudė tiksliu smūgiu.

Vos po kelių akimirkų vengrai pažeidė taisykles baudos aikštelėje ir C. Ronaldo realizavo 11 m baudinį.

Jau per pridėtą laiką C. Ronaldo pasinaudojo sumaištimi baudos aikštelėje ir pelnė antrą įvartį.

36-erių puolėjas pagerino net kelis įspūdingus rekordus. Jis tapo pirmuoju žaidėju istorijoje, dalyvavusiu penkiuose Europos futbolo čempionatuose ir rezultatyviausiu visų laikų žaidėju.

Realizuodamas 11 m baudinį C. Ronaldo pelnė 10-ąjį įvartį, o vėliau pridėo ir 11-ąjį Europos čempionatuose – pagal šį rodiklį jis tapo vienvaldžiu lyderiu. 9 įvarčius yra pelnęs Michelis Platini.

C.Ronaldo taip pat atstovaudamas Portugalijos rinktinei sužaidė 39-ąsias rungtynes Europos ir pasaulio futbolo čempionatuose bei pagerino iki tol Bastianui Schweinsteigeriui priklausiusį rekordą, kurį šis užfiksavo gindamas Vokietijos rinktinės garbę – 38.

Vengrijos rinktinė šiose rungtynėse turėjo tvirtą užnugarį – žaidė sausakimšame stadione, į kurį atvyko 61 tūkstantis sirgalių.