Antradienį Dortmunde „Signal Iduna Park“ stadione Roberto Lewandowski vedama Miuncheno „Bayern“ ekipa 3:1 nugalėjo stadiono šeimininkę „Borussia“ ir trečius metus ir antrus metus iš eilės kėlė į viršų DFL Supertaurę.

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtas neseniai pasaulį palikęs „Bayern“ ir Vokietijos legendinis futbolininkas Gerdas Mulleris.

Pirmą įvartį besibaigiant pirmajam kėliniui 41-ą minutę pelnė „Bayern“ lyderis Robertas Lewandowski, pasižymėjęs smūgiu galva po Serge Gnabry perdavimo.

Tai buvo jau 14-osios „Bayern“ rungtynės iš eilės, kuomet R.Lewandowski muša įvartį taip pagerindamas ir savo asmeninį rekordą. Vokietijos futbole tik G.Mulleris yra pasižymėjęs didesnį skaičių rungtynių iš eilės (16, 1969/70 m. sezone).

Antrasis įvartis į „Borussia“ vartus krito jau 50-ą minutę, kai greitoje atakoje R.Lewandowski atliko meistrišką perdavimą esant prie pat vartininko, o kamuolį į vartus nukreipė Thomas Mulleris.

„Borussia“ viltis kovoti dėl pergalės atgaivino Marco Reusas, kuris 64-ą minutę fantastišku smūgiu iš toli į viršutinį vartų kampą nuginklavo Manuelį Neuerį bei sumažino Dortmundo klubo deficitą iki minimalaus (1 – 2).

M.Reusas prisidėjo prie bent vieno įvarčio aštuoneriose rungtynėse iš eilės ir tai yra jo naujas asmeninis rekordas profesionaliame futbole.

Nepaisant atgijusių vilčių, „Borussia“ pati suklydo jau 74-ą minutę, kai savoje aikštės pusėje kamuolio išmušti toliau nesugebėjo Manuelis Akanji, o kamuolys pateko prie pat vartų buvusiam R.Lewandowskiui, kuris nė kiek nedvejodamas puikiai išnaudojo netikėtai atsiradusią progą ir pasiuntęs kamuolį į artimąjį vartų kampą sugrąžino „Bayern“ komandai dviejų įvarčių persvarą.

88-ą minutę R.Lewandowski jau buvo pakeistas ir „Bayern“ pergalė nebekėlė abejonių.

Rungtynių pabaigoje dar užfiksuotas epizodas, kuomet kovojant dėl kamuolio pavojingai susitrenkė „Bayern“ vartininkas M.Neueris ir „Borussia“ puolėjas Erlingas Haalandas.

„Bayern“ ekipa DFL Supertaurę (anksčiau vadinosi DFB Supertaurė) iškovojo jau 9-ą kartą istorijoje (1987, 1990, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018, 2020 ir 2021 m.), o dar 6 sykius jie yra likę už nugalėtojų pakylos (1989, 1994, 2013, 2014, 2015, 2019 m.).