Rekordo teks palaukti: pusfinalyje kritusi Williams pasitraukė iš „Australian Open“

paaiškėjo abi finalininkės, papildyta 9.56

Melburne (Australija) vykstančiame prestižiniame „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ moterų teniso turnyro pusfinalyje buvusi pirmoji pasaulio raketė japonė Naomi Osaka (WTA-3) pusfinalyje per 1 val. 16 min. 6:3, 6:4 nugalėjo taip pat buvusią pirmą pasaulio raketę, 23 kartus „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų čempionę amerikietę Sereną Williams (WTA-11).

N.Osakai tai bus jau ketvirtasis „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų finalas karjeroje, iš kurių ji nėra pralaimėjusi nei vieno. „Australian Open“ turnyre N.Osaka yra triumfavusi 2019 m.

S.Williams puikiai pradėjo susitikimą ir jau pirmame geime antruoju bandymu „breakino“ varžovę, tačiau po dviejų geimų jau N.Osaka atsakė tuo pačiu, o šeštame geime dar kartą laimėjo varžovės padavimų seriją ir išsiveržusi į priekį 4:2 nebeklydo ir laimėjo pirmąjį setą.

Antrame sete jau N.Osaka „breakino“ varžovę pirmame geime, tačiau ir ji persvaros neišlaikė, nes aštuntame geime S.Williams atsakė tuo pačiu. Lemiamu tapo devintasis geimas, kurį N.Osaka laimėjo 40:0 ir jau kitame geime pakartojo tą patį rezultatą 40:0 bei šventė įspūdingą pergalę.

N.Osaka šiame mače atliko net 8 dvigubas klaidas, kai tuo tarpu S.Williams – vos 1. Japonė atliko 6 padavimus be atsako, o jos varžovė – 3.

„Nežinau, ar čia yra nors vienas mažas vaikas, tačiau kai aš buvau mažytė, stebėjau jos žaidimą. O žaisti viename korte su ja man yra tiesiog svajonė“, – sakė N. Osaka.

S.Williams šiame mače padarė dvigubai daugiau neišprovokuotų klaidų nei varžovė (24 prieš 12).

„Galėjau laimėti, tiesiog padariau per daug klaidų“, – sakė S.Williams.

Šiame mače ir vėl buvo žiūrovai, kurie sugrįžo po penkių dienų karantino, paskelbto Virginijos valstijoje. Į S.Williams ir N.Osaka mačą šį kartą buvo įleista 7 tūkst. sirgalių, o būtent ketvirtadienis buvo karščiausia diena turnyre, kai visus vargino 30 laipsnių pagal Celcijų karštis.

S.Williams per savo legendinę karjerą iš 8 „Australian Open“ pusfinalių nebuvo pralaimėjusi dar nei karto, tačiau dabar teko pripažinti varžovės pranašumą.

S.Williams tai buvo jau 20-as „Australian Open“ turnyras ir galėjo būti 34-as „Didžiojo kirčio“ bei 9-as „Australian Open“ finalas.

Kitoje porofje ketvirtfinalyje pirmą pasaulio raketę išmetusi ir pirmą kartą į „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro pusfinalį patekusi K.Muchova per 1 val. 57 min. 4:6, 6:3, 4:6 pripažino amerikietės Jennifer Brady (WTA-24) pranašumą, kuri pirmą kartą pateko į tokio rango turnyro finalą.

J.Brady tapo septintąja moterimi, pasiekusia „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų finalą per pastaruosius devynis turnyrus.

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą sudaro net 80 mln. Australijos dolerių (apie 51 mln. eurų).