Vokietijos rinktinė penktadienį pasismagino draugiškose rungtynėse, o veteranas Miroslavas Klose tapo šios šalies rekordininku. 69-ąjį įvartį nacionalinės ekipos gretose pelnęs puolėjas aplenkė legendinį Gerdą Mullerį (68) ir taip padėjo savo komandai rezultatu 6-1 sutriuškinti Armėniją.

Pirmoje susitikimo pusėje vokiečiams sunkiai sekėsi realizuoti susikurtas progas. Negana to, kėlinio pabaigoje traumą patyrė Marco Reusas, kurį pakeitė Lukašas Podolskis.

Kur kas kitoks vaizdas aikštėje buvo matomas antrajame kėlinyje, kai Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas pradėjo atlikti keitimus.

Pirmiausia 52 minutę šeimininkus į priekį išvedė Andre Schurrle, kuriam puikų perdavimą atliko po keitimo aikštėje pasirodęs L.Podolskis.

Tačiau 69 minutę armėnams pavyko rezultatą išlyginti. Arbitras nusprendė, kad Kevinas Grosskreutzas prasižengė savoje baudos aikštelėje, todėl nuo 11 metrų žymos leido pasižymėti Henrikhui Mkhitaryanui, ką pastarasis ir padarė.

Po praleisto įvarčio vokiečiai supyko ir įjungė aukštesnę pavarą. Jau po trijų minučių dar kartą šeimininkus į priekį išvedė L.Podolskis. Jam rezultatyvų perdavimą atliko Mesutas Ozilas.

Dar po minutės rezultatas tapo 3-1. Puikiai į varžovų baudos aikštelę „įkirtęs“ Benediktas Howedesas atliko galingą smūgį galva. Nors pirmąjį vokiečio bandymą vartininkas Romanas Berezovskis atrėmė, įvartis buvo pelnytas pakartotinu bandymu

76 minutę vokiečių gretose pasižymėjo ir M.Klose. Patyręs puolėjas ne tik pavertė savo komandos persvarą triuškinančia, bet ir tapo visų laikų rezultatyviausiu Vokietijos rinktinės žaidėju. Su 69 tiksliais smūgiais veteranas aplenkė G.Mullerį.

Palūžę armėnai rimčiau pasipriešinti varžovams nesugebėjo, o 82 ir 89 minutėmis dar du skaudžius smūgius svečiams sudavęs Mario Gotze pasiuntė juos į visišką nokdauną. Futbolininkas pelnė lengvus įvarčius, o mačas baigėsi rezultatu 6-1.

Pergalę draugiškose rungtynėse iškovojo pasaulio čempionato šeimininkė Brazilija. Ji minimaliu rezultatu 1-0 pranoko Serbiją. Pietų Amerikos rinktinei įvartį pelnė Fredas.

Šiek tiek solidesnę pergalę iškovojo kita pasaulio čempionato dalyvė Rusija. Jis namuose rezultatu 2-0 įveikė Maroką. Rusams po įvartį pelnė Vasilijus Berezutskis ir Jurijus Žirkovas.

Rezultatai: Vokietija 6 – 1 Armėnija

52‘ [1 – 0] Andre Schurrle

69‘ [1 – 1] Henrikh Mkhitaryan (11 m)

72‘ [2 – 1] Lukas Podolski

73‘ [3 – 1] Benedikt Howedes

76‘ [4 – 1] Miroslav Klose

82‘ [5 – 1] Mario Gotze

89‘ [6 – 1] Mario Gotze