Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo penktosiose serijos rungtynėse triumfavusi Los Andželo „Clippers“ ekipa sušvelnino serijos rezultatą – 2:3. Išvykoje žaidusi „Clippers“ po permainingos kovos 116:102 (36:26, 23:26, 32:26, 25:24) palaužė Fynikso „Suns“ krepšininkus.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje. Likus žaisti 7 minutes Cameronas Johnsonas sumažino Fynikso komandos atsilikimą iki 4 taškų (94:98), tačiau iškart po to „Clippers“ surengė spurtą 14:2 ir į jį šeimininkai atsakyti taip ir neįstengė.

Nesustabdomas šiame mače buvo Los Andželo ekipos lyderis Paulas George’as, kuris pasiekė karjeros rezultatyvumo atkrintamosiose kovose rekordą.

Puolėjas per 41 minutę pelnė 41 tašką (12/14 dvit., 3/6 trit., 8/8 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, 6 sykius suklydo ir 2 kartus pažeidė taisykles. Iki šiol geriausias jo rezultatas, užfiksuotas atkrintamosiose varžybose, buvo 39 pelnyti taškai.

Šiame mače „Clippers“ vertėsi ne tik be serijoje dar nerungtyniavusio Kawhi Leonardo, tačiau ir be vidurio puolėjo Ivica Zubaco, kuris pasitempė dešiniojo kelio raiščius.

Tai pirmas praleistas šio aukštaūgio mačas per pastaruosius 2 sezonus. Serijoje vis dar pirmaujanti „Suns“ pastarąjį kartą NBA finaluose žaidė 1993 metais, o „Clippers“ jau dabar atkrintamosiose yra nužengė toliausiai klubo istorijoje.

„Clippers“: Paulas George’as 41 (13 atk. kam.), Reggie Jacksonas 23 (4/7 trit.), Marcusas Morrisas 22, DeMarcusas Cousinsas 15.

„Suns“: Devinas Bookeris 31, Chrisas Paulas 22 (0/6 trit., 8 rez. per.), Cameronas Johnsonas 14, Deandre Aytonas 10 (11 atk. kam.)