REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Pirmadienio vidurdienį Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje septynių nevyriausybinių organizacijų ir  politinių partijų atstovai pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigoja siekti, kad Lietuva atsisakytų ne tik Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto, bet visų pavojingų branduolinių technologijų plėtros šalies teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirašęs deklaraciją, pavadintą „Atominė energija? Ačiū, nereikia“, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas sakė:

REKLAMA

„Taip, mes konstatuojame, kad veikiame bendrai. Deklaracija nėra nukreipta prieš Vyriausybę, tai bendras visų, kurie dirbs kartu referendumo kompanijoje, dokumentas. Mes daugeliu klausimų turime skirtingas nuomones, bet šiuo klausimu mes esame vieningi, o ši deklaracija yra susitarimas dėl konkrečių principų, kurie kas mus vienija.“

Anot T. Tomilino, yra keturi esminiai dalykai. „Mes norime paraginti žmones ateiti į referendumą ir balsuoti prieš, norime, kad  būtų sustabdytas VAE projektas ir kad sustotų visi kiti atominiai projektai šalia Lietuvos sienų. Norime paraginti visomis diplomatinėmis priemonėmis siekti, kad tai įvyktų“, – aiškino T. Tomilinas.

REKLAMA
REKLAMA

Deklaracijoje akcentuojama, kad „sprendimas siekti energetinio saugumo vystant atominę energetiką mūsų valstybėje  lemtų pavojingo objekto atsiradimą mūsų šalies teritorijoje, padidintų ilgaamžių pavojingų radioaktyvių atliekų tvarkymo naštą ateities kartoms ir turėtų neigiamų ilgalaikių ekologinių bei ekonominių pasekmių“.

Žaliosios politikos instituto prezidentas Linas Balsys akcija susidomėjusiems praeiviams aiškino, kad jie nepasisako pieš atominę energetiką apskritai, bet pasisako prieš konkretų projektą ir sprendimo būdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Japoniška technologija, kurią mums siūlo, yra praėjusio amžiaus, ir mes raginame prieš tai pasisakyti referendume. Tai nesaugi technologija, pritaikyta ne Lietuvos rinkai, ekonomine prasme projektas neatsiperks ir varys Lietuvą į dideles skolas“, – aiškino jis.

„Mes manome, kad tie 6 mlrd. litų, kuriuos Lietuva planuoja skirti projektui, gali būti panaudoti kur kas naudingiau plėtojant atsinaujinančius energijos šaltinius – pradedant biomase ir biokuru, baigiant saulės ir vėjo energija“, – sakė L. Balsys.

Anot jo, atominės elektrinės priešininkai turi konkretų verslo planą, kurį įgyvendinus „visa Lietuva pereitų prie biomasės, vėjo ir saulės energijos, o tai kainuotų mažiau negu 4 mlrd. litų, iš kurių apie 1,5 mlrd būtų galima gauti iš ES struktūrinių fondų“.

Patariamasis referendumas dėl VAE ir atominės energetikos plėtros Lietuvoje vyks šių metų spalio 12 d. kartu su rinkimais į Seimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų