REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ši optinė apgaulė nėra skirta silpnų nervų žmonėms ir tik patiems akyliausiems pavyksta šiame paveikslėlyje rasti gyvatę, pasislėpusią tarp besišypsančių vėžlių. Jei pastebėsite gyvatę, galite pasidžiaugti – turi puikų regėjimą.

Ši optinė apgaulė nėra skirta silpnų nervų žmonėms ir tik patiems akyliausiems pavyksta šiame paveikslėlyje rasti gyvatę, pasislėpusią tarp besišypsančių vėžlių. Jei pastebėsite gyvatę, galite pasidžiaugti – turi puikų regėjimą.

REKLAMA

Ši iliuzija yra apgaulingai paprasta, tad ne kiekvienas sugebės rasti gyvatę, pasislėpusią tarp daugybės laimingų, besišypsančių vėžlių, rašo mirror.co.uk.

Galvosūkiai, mįslės ir kitokios loginės užduotys gali padėti pagerinti kritinio mąstymo įgūdžius, dėmesį detalėms ir erdvinį mąstymą, o tuo pačiu sumažinti ir streso lygį.

Tyrimai rodo, kad kasdienis galvosūkių sprendimas gali padėti sumažinti su amžiumi susijusio kognityvinių funkcijų silpnėjimo riziką ir apskritai padidinti motyvacijos lygį. Jau nekalbant apie tai, kad galėsite visiems pasigirti savo atidumu, jei jums pavyks išspręsti galvosūkį greičiau nei jūsų šeimos nariams ar draugams.

Išsprendus galvosūkį išskiriamas dopaminas, todėl jaučiatės laimingesni ir mažiau įsitempę, pagerėja atmintis ir gebate geriau susikaupti, todėl tikrai verta įtraukti galvosūkius, pavyzdžiui, optines iliuzijas į rutiną ir spręsti juos kasdien.

REKLAMA
REKLAMA

Raskite pasislėpusią gyvatę: pavyks akyliausiems

Pirmą kartą pažvelgę į šį paveikslėlį, greičiausiai, pasimesite, nes iš pasikartojančių formų – vėžlių – ir spalvų sukuriamas vaizdas, kurį iš pradžių sunku suskaidyti į smulkesnes dalis.

REKLAMA

Tik tie, kurie apsižymi neįtikėtinai dideliu dėmesiu detalėms ir puikiu regėjimu, gali per kelias sekundes surasti tarp besišypsančių vėžlių pasislėpusią gyvatę.

Tokios iliuzijos tikslas – suklaidinti smegenis dėl formų panašumo ir vienodų spalvų paletės, todėl tampa sunku suvokti kiekvieną atskirą vaizdo dalį, į ją žvelgiama kaip į visumą.

Kažkur paveikslėlyje pasislėpusi gyvatė taip pat yra labai panašios formos į vėžlius, kurie užima didžiąją dalį vaizdo, todėl rasti gyvatę dar sunkiau, nes ji puikiai užsimaskavusi virtinėje vėžlių.

REKLAMA
REKLAMA

Smegenys išvydus tokį vaizdą tampa sumišusios ir perkrautos, daugelis nepastebi gyvatės to nė nesuprasdami. Mūsų smegenys nuolat kuo greičiau apdoroja vaizdus, kuriuos priima mūsų akys, tačiau norėdamos tai daryti saugiai ir užtikrinti, kad tinkamai reaguotume į tai, kas yra priešais mus, jos turi pasikliauti prielaidomis.

Šiuo atveju tai reiškia, kad mūsų smegenys mato daug vėžlių ir greitai „užpildo spragas“ viską, kas yra tokios pačios formos ir atspalvio, priskirdamos vienai kategorijai, todėl lengviausias būdas išspręsti šią užduotį – neskubėti.

Jei dar neradote gyvatės, štai užuomina: dar kartą įdėmiai pažvelkite į kairiąją kraštinę paveikslėlio pusę. Jei jau pavyko ją rasti, galite pasigirti, kad esate itin atidūs. Jei vis tik nepavyko, žemiau pateikiame atsakymą, kuriame gyvatė apibraukta raudonai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų