REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Gintaras Kacevičius ramino gydymo įstaigų vadovus, kad dėl šalyje paskelbto karantino gydymo įstaigų finansinė padėtis tikrai nenukentėsianti. Negana to, numatyti 15 proc. didesni atlyginimai tiems specialistams, kurie tiesiogiai dirba suvaldant koronaviruso protrūkio plitimą.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Gintaras Kacevičius ramino gydymo įstaigų vadovus, kad dėl šalyje paskelbto karantino gydymo įstaigų finansinė padėtis tikrai nenukentėsianti. Negana to, numatyti 15 proc. didesni atlyginimai tiems specialistams, kurie tiesiogiai dirba suvaldant koronaviruso protrūkio plitimą.

REKLAMA

VLK vadovas pripažino, kad dėl karantino asmens sveikatos priežiūros įstaigos galimai suteiks mažiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų paslaugų ir tai iš tiesų galėtų turėti neigiamos įtakos įstaigų gaunamoms pajamoms.   „Tačiau VLK nori visus nuraminti ir patikinti, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu gydymo įstaigoms bus sumokėta tiek, kiek planuota – neatsižvelgiant, ar visos numatytos paslaugos buvo suteiktos.   Ministro Aurelijaus Verygos sprendimas jau yra priimtas, netrukus jis bus paskelbtas teisės aktų registre ir nuo ryt įsigalios atitinkami teisės aktai, reglamentuojantys asmens sveikatos priežiūros paslaugų  apmokėjimą", – aiškino G. Kacevičius.

Šių pakeitimų esmė – už kiekvieną karantino laikotarpio mėnesį bus taikomas mokėjimas pagal vadinamąją vienos dvyliktosios taisyklę.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai reiškia, kad jei stacionaro, gydytojų specialistų konsultacijų, priėmimo-skubiosios pagalbos, stebėjimo, dienos stacionaro, dienos chirurgijos ir kitų paslaugų būtų suteikta mažiau, nei numatyta galiojančioje sutartyje su ligonių kasa, – bus vis vien apmokėta pagal sutartyje numatytą kiekį. Jei bus suteikta daugiau paslaugų, – bus apmokėtas faktinis jų kiekis.

REKLAMA

Ši tvarka galios už gydymo įstaigų paslaugas, suteiktas nuo kovo mėnesio iki šalyje bus atšauktas karantinas. Karantinui pasibaigus, bus grįžta prie įprastos tvarkos ir, svarbu pabrėžti, iš gydymo įstaigų nebus reikalaujama „atidirbti" už karantino laikotarpiu nesuteiktas paslaugas. Nenutruks ir pirminės ambulatorinės priežiūros finansavimas – už visus prirašytus prie įstaigų gyventojus bus sumokėta pagal patvirtintus įkainius", – aiškino VLK direktorius.

Jo teigimu, dėl to karantino laikotarpiu gydymo įstaigoms tokiu būdu yra garantuojamos stabilios pajamos, ir sudaromos prielaidos užtikrinti gydymo įstaigų veiklą, pirmiausia – stabilius medicinos personalo atlyginimus.  

REKLAMA
REKLAMA

15 proc. didesni atlyginimai

Tikinama, kad Reabilitacijos įstaigos ir toliau galės teikti stacionarines medicininės reabilitacijos (Reabilitacijos II ir Reabilitacija III) paslaugas vaikams dėl visų ligų bei suaugusiems, sergantiems judamojo atramos aparato ir nervų sistemos ligomis. Už tai, kaip ir įprasta, bus sumokama PSDF lėšomis.

Be to, reabilitacijos įstaigoms taip pat sudarytos sąlygos gauti papildomą apmokėjimą iš ligonių kasų – teikiant sergantiems COVID-19 lengva forma, įtariamiems dėl infekcijos apgyvendinimo, karantinavimo, būklės stebėjimo paslaugas.  

„Koronaviruso (COVID-19) sukeltą infekciją besistengiančios suvaldyti gydymo įstaigos šiuo metu patiria ir papildomų išlaidų, pirmiausia – susijusių su personalo darbo pavojingomis sąlygomis apmokėjimu. Todėl sveikatos apsaugos ministras praėjusį penktadienį pasirašė įsakymą dėl medikų darbo atlyginimo didinimo už darbą pavojingomis sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgiant į pavojingas sąlygas karantino laikotarpiu, organizuojant ir teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas sergantiems ar įtariamiems, kad serga koronavirusu, su šia infekcija kovojantiems medikams, įskaitant ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojus, transportuojančius infekuotus pacientus, bus mokami 15 proc. didesni atlyginimai", – sakė G. Kacevičius.

Jie bus mokami nuo karantino paskelbimo pradžios, kovo mėnesio, iki jo atšaukimo. Šios išlaidos bus kompensuojamos papildomomis PSDF lėšomis, gydymo įstaigoms pateikus ligonių kasoms duomenis apie šiam medicinos personalui sumokėtus ar priskaičiuotus atlyginimo priedus.   Įstaigoms taip pat planuojama apmokėti ir kitas papildomas išlaidas, susijusias su COVID-19 infekcijos valdymu.

REKLAMA

VLK žiniomis, Sveikatos apsaugos ministerija planuoja apklausti gydymo įstaigas dėl tokių patirtų išlaidų ir, gydymo įstaigoms pateikus duomenis, bus sprendžiama dėl jų kompensavimo šaltinių. Iš PSDF bus kompensuojamos išlaidos, tinkamos kompensuoti PSDF lėšomis ir nekompensuotos iš kitų šaltinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų