REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Nors kalinčių asmenų kasmet vis daugėja, tačiau norinčiųjų dirbti skaičius išlieka stabilus. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, tokia tendencija nėra džiuginanti, todėl būtina imtis veiksmų.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra daug neišnaudotų galimybių, kaip būtų galima realizuoti kalinių pagamintą produkciją. Šiuo metu trūksta žinių, todėl ir bandome atkreipti visuomenės dėmesį, kad kuo daugiau verslo atstovų sužinotų apie gabius kalinius ar jų gaminamą produkciją“, – pabrėžė R. Šimašius.

REKLAMA

Galbūt tada, kai nedirbantys kaliniai pamatys, kaip yra pakankamai lengva uždirbti pinigų, padaugės norinčiųjų užsiimti kažkuo daugiau nei tuščiu laiko leidimu įkalinimo įstaigos teritorijoje.

Daug neišnaudotų galimybių

Nors galimybių yra daug, bet joms išnaudoti trūksta tam tikrų sričių profesionalų. Todėl vienu metu bus siekiama dirbti net trimis frontais.

Pirmiausia, ketinama siekti solidesnio marketingo atstovų indėlio. „Problema, kad apie kalinių darbus praktiškai niekas nežino. Nežinia, kiek efektyvi būtų tiesioginė reklama, bet kažką daryti šioje srityje yra būtina“, – pabrėžė R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Kitos galimybės yra kalinių kaip darbo jėgos panaudojimas. Įmonėms ketinama siūlyti įvairiose srityse galinčių dirbti asmenų paslaugas. „Svarstomi įvairūs variantai. Viena iš galimybių, kad dalis tam tikrose srityse besispecializuojančių kalinčių būtų atvežta į įmonės patalpas. Pigi darbo jėga turi paklausą, todėl reikia tik sugebėti ją išnaudoti“, – pasakojo teisingumo ministras.

Dirbančiųjų nėra daug

Preliminariais duomenis, įvairiose įkalinimo įstaigose dirbančių kalinių yra vos 14 proc. Šis skaičius nesikeičia jau kelerius metus. Nors kalinių skaičius auga gana sparčiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius portalui Balsas.lt pasakojo, kad įkalinimo įstaigose dirba tik to norintys asmenys. „Kažkokios papildomos motyvacinės priemonės nėra taikomos. Kaliniams yra mokamas atlyginimas, ką galima būtų įvardyti, kaip motyvacinę priemonę. Jie taip pat yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų“, – sakė A. Norkevičius.

Populiariausi darbai, anot A. Norkevičiaus, yra susiję su metalo arba medžio dirbiniais. Kaliniai gamina pačią įvairiausią produkciją – nuo šulinio dangčių iki šašlykinių arba paprasčiausių pakabų.

REKLAMA

Kaip pasakojo Marijampolės pataisos namų atstovai, jų padėtį palengvina platus prekių asortimentas. Šių namų administracijos pastate yra firminė parduotuvė, kurioje prekiaujama tiesiogiai.

„Bet didžiausi pardavimai vyksta pagal individualius užsakymus. Būna, kad kokios nors prekės užsiguli pusę metų, o tada staiga viskas iššluojama“, – pasakojo Marijampolės pataisos namų direktorius Kęstutis Valenta.

Balsas.lt pašnekovai nesutiko atskleisti, kiek yra uždirbama iš prekybos kalinių pagaminta produkcija. „Tai neviešinama informacija. Galima tik pasakyti, kad produkcijos kaina nėra didelė. Paskaičiuojame, kiek kainuoja medžiagos ir darbas. Nustatome, kokio pelno siekiame ir parduodame. Vėliau prekybos  centrai užsideda savo antkainius, todėl ir atsirado mitas, kad mūsų gaminiai labai brangūs. Bet galutinė kaina priklauso ne nuo mūsų“, – pabrėžė K. Valenta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų