R. Berankis pateko į Vimbldono turnyrą!

Ričardas Berankis tapo pirmuoju Lietuvos tenisininku, patekusiu į „Grand Slam“ turnyro pagrindines varžybas. 19-metis lietuvis, kuris pasaulio reitinge užima 155-ąją vietą, Vimbldono turnyro paskutiniame – trečiajame – vyrų vienetų atrankos varžybų rate 7:5, 6:1, 6:3 sutriuškino 30-metį ispaną Santiago Venturą (ATP 129).

Priminsime, kad pirmajame atrankos varžybų rate R. Berankis 6:3, 6:2 nugalėjo 18-metį amerikietį Ryaną Harrisoną (ATP 239), o antrajame 7:5, 6:3 įveikė 20-metį britą Danielį Evansą (ATP 326).

Įveikęs atrankos barjerą R. Berankis pelnė 25-is ATP reitingo taškus. Dar 10 reitingo taškų ir 11 250 svarų (apie 46 500 litų) premija lietuviui atiteks už dalyvavimą pagrindinių varžybų pirmajame rate.

Pagrindinių Vimbldono varžybų, kurių startas – ateinantį pirmadienį, birželio 21 d., burtai bus traukiami penktadienį 12 val. Lietuvos laiku. Beje, kaip tik birželio 21 d. R. Berankis švęs ir savo jubiliejų – 20 metų gimtadienį.

2008 metų atvirojo JAV čempionato („US Open“) ir šių metų atvirojo Prancūzijos čempionato („Roland Garros“) atrankos varžybose R. Berankis įveikė po du varžovus.

Iki šiol R. Berankis buvo dalyvavęs „Grand Slam“ turnyrų jaunių (iki 18 metų) varžybose. 2007 metais lietuvis tapo „US Open“ jaunių varžybų nugalėtoju. Tais pačiais metais jis pasiekė atvirojo „Australian Open“ ir Vimbldono jaunių turnyrų pusfinalius, o „Roland Garros“ varžybose nukeliavo iki ketvirtfinalio.