Penktadienio vakarą Vitorijoje (Ispanija) paaiškėjo šio Eurolygos sezono finalo dalyviai.

Antrajame pusfinalyje Maskvos CSKA po dramatiškos ir permainingos kovos 95:90 įveikė čempionės titulą praradusią Madrido „Real“ ekipą.

Karališkasis klubas šiame mače turėjo 11 (11:22) ir 14 (51:65) taškų persvaras, tačiau maskviečiai galiausiai surado raktą į pergalę.

Sekmadienį CSKA finale susitiks su Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai, kurie pirmajame šio vakaro pusfinalyje netikėtai lengvai 92:73 nugalėjo Stambulo „Fenerbahče“.

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai pasiekė revanšą už praėjusiame Eurolygos pusfinalyje patirtą nesėkmę.

CSKA: Nando De Colo (13/14 baudų metimai) ir Sergio Rodriguezas (3/5 tritaškiai) po 23, Willas Clyburnas 18 (3/4 tritaškiai), Cory Higginsas 11 (1/6 dvitaškiai, 9/10 baudų metimai), Othello Hunteris 8 (4/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.).

„Real“: Fabienas Causeuras 18 (6/6 dvitaškiai), Sergio Llullas 13 (1/10 tritaškiai), Anthony Randolphas 12 (2/8 dvitaškiai), Rudy Fernandezas ir Facundo Campazzo (6 rez. perd.) po 10.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Dviejų Eurolygos favoritų akistata, kaip ir dera, prasidėjo labai atkakliai ir nervingai.

Pirmąsias 4 minutes abi komandos keitėsi pelnomais taškais, tačiau netrukus „Real“ ekipai pavyko šiek tiek atitrūkti (7:13).

Maskviečių trenerio Dimitrio Itoudžio minutės pertraukėlė norimo rezultato nedavė.

Karališkasis klubas toliau bėgo į priekį ir netrukus pirmavo jau dvigubai (11:22).

Visgi, CSKA greitai pavyko atsitiesti ir pasibaigus pirmajam kėliniui ekipas teskyrė 4 taškai (18:22).

Antrajame kėlinyje VTB lygos čempionams galiausiai pavyko persverti rezultatą savo naudai (29:28).

Po šio epizodo abi ekipos ilgai keitėsi lyderės marškinėliais, tačiau nė vienai iš jų taip ir nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros.

Pirmąją rungtynių dalį taikliu tritaškiu „uždarė“ CSKA legionierius W. Clyburnas, sumažindamas savo ekipos atsilikimą iki dviejų taškų (43:45).

Trečiojo kėlinio pradžioje įspūdingu dėjimu pasižymėjo tas pats W. Clyburnas (45:48).

Tačiau tada žaidimo gijas į savo rankas perėmė Madrido klubas

Pirmuosius šiame mače Gustavo Ayono pelnytus taškus (48:56) netrukus palydėjo jo komandos draugo Rudy Fernandezo techninė pražanga.

Visgi, tai neišmušė iš vėžių Pablo Laso kariaunos.

Facundo Campazzo smeigė tritaškį, Anthony Randolphas pridėjo dvitaškį, Fabienas Causeeur griovė varžovų gynybą reidais ir „Real“ pirmą kartą šiame mače įgijo 14 taškų pranašumą (51:65).

CSKA nepasimetė bei prieš lemiamas 10 minučių spėjo apkarpyti deficitą (65:73).

Ketvirtajame kėlinyje aistros pasiekė maksimumą.

Maskviečiai toliau artėjo varžovų link, o tokia rungtynių eiga nusivylęs „Real“ strategas išliejo pyktį mesdamas rankšluostį ant žemės šalia vieno iš savo asistentų.

Teisėjai už tokį elgesį ispaną nubaudė technine pražanga ir CSKA grėsmingai priartėjo (76:78).

Lemiamos šio pusfinalio akimirkos priminė dramatišką trilerį.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, A. Randolphas įkrovė kamuolį iš viršaus ir padidino „Real“ persvarą iki 3 taškų (82:85).

Būtent tada prabilo CSKA lyderis Nando De Colo. Prancūzas smeigė tritaškį, kitoje atakoje sumetė baudas ir likus žaisti 45 sekundes maskviečiai pirmavo 89:85.

Netrukus ekipos apsikeitė taikliais baudų metimais (91:87), tačiau „Real“ išsigelbėti buvo likę jau tik 17 sekundžių.

Fantastinis Sergio Llullo tritaškis vėl sugrąžino viltį (91:90), bet kitos atakos metu rezultatą galėjęs išlyginti ispano tritaškis skriejo pro šalį ir CSKA iškovojo kelialapį į finalą.