Dviejų nesėkmių atkarpą Eurolygoje nutraukė Vitorijos „Baskonia“ (4-2) klubas su dviemis lietuviais.

Baskai šį kartą namuose 116:87 (35:20, 28:22, 27:25, 26:20) sutriuškino Tel Avivo „Maccabi“ (4-2) krepšininkus bei nutraukė jų trijų iš eilės laimėtų rungtynių seriją.

Tai rezultatyviausias visų laikų baskų mačas Eurolygoje.

Tadas Sedekerskis žaidė 18 minučių, per kurias pelnė 5 taškus (1/4 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 6 atšokusius kamuolius, po kartą suklydo ir prasižengė bei surinko 4 naudingumo balus.

Savo ruožtu Rokas Giedraitis per 20 minučių pasižymėjo 13 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud.), atkovojo 4 atšokusius, perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, kartą pats prasižengė ir surinko 21 naudingumo balą.

Skirtumas tarp ekipų ryškėjo jau susitikimo pradžioje, kai aikštės šeimininkai ėmė tolti (14:6). Po atkarpos 6-0 pirmą kartą mače atstumas tapo dviženklis (27:15).

Pirmą kėlinį baskai uždarė 5 pelnytais taškais be atsako ir dar padidintu pranašumu – 35:20.

Vitorijos klubas toliau nestabdė ir antrajame ketvirtyje dar labiau nutolo nuo oponentų (44:22).

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai kontroliavo situaciją aikštėje. Skirtumas rekordiniu tapo ketvirtajame kėlinyje, kai komandas skyrė 32 taškai (116:84).

Tvirtai žaidimo vadžias savo rankose laikę baskai susitikimą laimėjo triuškinančiai – 116:87.

Nugalėtojai šiose rungtynėse pataikė 46 proc. tritaškių (15/33), 78 proc. dvitaškių (28/36) bei atliko net 30 rezultatyvių perdavimų.

„Baskonia“: Markusas Howardas 23 (4/4 dvit., 4/10 trit., 3/4 baud., 6 kld.), Maikas Kotsaras 18, Dariusas Thompsonas 15 (8 rez. perd.), Vanja Marinkovičius 14, Rokas Giedraitis 13 (5 rez. perd.), Matthew Costello 9.

„Maccabi“: Lorenzo Brownas 20 (7/12 dvit., 2/5 trit.), Joshas Nebo 16, Wade‘as Baldwinas 13 (7 rez. perd.), Bonzie Colsonas 10, Jalenas Adamsas ir Alexas Poythressas po 8.