REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena skaudžiausių mūsų šalies problemų – pavojingų atliekų surinkimas ir nukenksminimas, ketvirtadienį akcentavo Druskininkuose vykusios konferencijos ,,Atliekų tvarkymas“ dalyviai. Anot UAB ,,Žalvaris“ komercijos direktoriaus Sigito Ašmono, Lietuvoje naudota automobilinė alyva jau deginama ne tik kai kuriose įmonėse, bet ir namuose. Kita vertus, apgailestavo S. Ašmonas, šių kenksmingų  atliekų surinkimas nepagerėjo.

Jis taip pat nuogąstauja dėl žemės ūkyje naudojamų medžiagų, visų  pirma pesticidų, pakuočių apskaitos ir tvarkymo. S. Ašmonas kritikavo tvarką, kai ,,beveik kiekvienas ūkininkas turėtų atlikti tyrimą, ar pakuotė pavojinga, ar ne.“

REKLAMA
REKLAMA

Specialisto teigimu, norint nustatyti, ar pakuotės pavojingos, buvo atlikti tyrimai. Jie atskleidė, kad net apdorojus pakuotes pagal reikalavimus, plastmasėje aptinkami pavojingų medžiagų likučiai. Tokios pakuotės, S. Ašmono teigimu, turėtų būti naikinamos kaip pavojingos atliekos, bet, anot jo, didžioji dalis plastikinių pakuočių, kurios naikintinos deginant, keliauja perdirbėjams kaip antrinė žaliava.

REKLAMA

,,Ji surenkama kaip plastikinė pakuotė – antrinė žaliava, kurią perdirbus gaminami plastikiniai kibirai ir kitokie gaminiai, kuriuos naudojame buityje, nors juose yra kenksmingų medžiagų likučių“, – apgailestauja vienos didžiausių Lietuvoje pavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovių atstovas. Neatmetama, kad į kibirą su pesticidų likučiais gali būti pilamas geriamasis vanduo.

Atliekų deginimo įmonė nedirba

Tai, kad pavojingos atliekos surenkamos ir perdirbamos kartu su komunalinėmis ir buitinėmis atliekomis, nes taip pigiau, problema laiko ir pavojingų atliekų deginimo įmonės ,,Toksika“ generalinis direktorius Žilvinas Čenkus.

Tačiau paklaustas, kada pradės veikti pavojingų atliekų apdorojimo įmonė, Ž. Čenkus teigė šiuo metu negalintis pasakyti.

REKLAMA
REKLAMA

,,Dabar renginyje vykdoma ekspertizė, po jos pamatysime, kokių pakeitimų reikia, vėliau galėsime pasakyti, kada įrenginys pradės veikti“, – ketvirtadienį Druskininkuose vykstančioje konferencijoje, kurioje aptariami aktualiausi atliekų tvarkymo klausimai, pripažino jis.

Pernai vasarą, uždraudus deginti atliekas vienoje įmonėje, o naujai pastatytai Šiaulių ,,Toksikai“ vėluojant pradėti darbą, Lietuvoje buvo susikaupę itin daug pavojingų medicininių atliekų ir susidariusi ekstremali situacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų