• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur nagrinėjama kurstymu prieš rusakalbius kaltinamos Alinos Laučienės baudžiamoji byla, ketvirtadienį sakydamas baigiamąją kalbą prokuroras Darius Čaplikas paprašė kaltinamąją išteisinti.

Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur nagrinėjama kurstymu prieš rusakalbius kaltinamos Alinos Laučienės baudžiamoji byla, ketvirtadienį sakydamas baigiamąją kalbą prokuroras Darius Čaplikas paprašė kaltinamąją išteisinti.

REKLAMA

„Šiuo atveju manau, kad A. Laučienės paviešinto straipsnio „Lietuvi, tavo šalis pavojuje! Kitataučiai perima valdymą! Atsimerk!“ tiek atskiri teiginiai, tiek straipsnio visuma nėra tokie pavojingi, kad už juos būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė. Todėl prašau Aliną Laučienę, dėl jai inkriminuotos nusikalstamos veikos išteisinti, nes nepadaryta nusikalstama veika“, – baigiamojoje kalboje sakė prokuroras.

Kaltintojas teismo paprašė paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą – panaikinti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak D. Čapliko, A. Laučienė turi teisę į patirtų išlaidų advokato paslaugoms atlyginimą iš valstybės lėšų.

REKLAMA

Buvusi mokytoja, aktyvi Nacionalinio susivienijimo narė 72 metų A. Laučienė kaltinama dėl jos 2023 metais parašyto straipsnio „LIETUVI, tavo šalis pavojuje! Kitataučiai perima valdymą! Atsimerk!“. Kaltinime rašoma, kad jame žeminami Lietuvoje gyvenantys rusakalbiai.

Lietuvos teismo ekspertizės centro lingvistikos ekspertė Samanta Kietytė savo ekspertizės išvadoje rašė, jog A. Laučienės straipsnyje žeminami ir niekinami rusai, žydai, lenkai ir kiti rusakalbiai. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kitas teisme apklaustas lingvistikos ekspertas Laimutis Laužikas, taip pat tyręs A. Laučienės straipsnį, sakė, kad tekste kritikuojamas nenoras mokytis lietuvių kalbos ir pritapti Lietuvoje, tekstas nelaikytinas menkinančiu ar raginančiu diskriminuoti žmonių grupę.

Ekspertas sakė, kad minėtame tekste norima skatinti svetimtaučių integraciją, o ne diskriminaciją. A. Laučienės publikacijoje, jo manymu, matomas tautiškumo kėlimas ir patriotiškumo aukštinimas, o svetimtaučių niekinimo nėra. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašė BNS, kovo mėnesį teismas patenkino prokuroro prašymą ir grąžino bylą prokuratūrai, kuri šį prašymą motyvavo kaltinamojo akto trūkumais bei būtinybe „įvertinti veikos pavojingumą“. Tačiau kaltinamosios advokatas Tomas Januškevičius pateikė skundą Vilniaus apygardos teismui prašydamas bylą grąžinti teismui.

REKLAMA

Skundą aukštesnės instancijos teismas patenkino – panaikino nutartį dėl bylos grąžinimo prokurorui ir nurodė ją toliau nagrinėti teisme.

„Prokuratūra neteisėtai pradėjo ikiteisminį tyrimą, neteisėtai perdavė bylą teismui ir paskui neteisėtai ją atsiėmė“, – anksčiau BNS sakė advokatas T. Januškevičius. Gynėjas siekia visiško A. Laučienės išteisinimo.

Kviečiame atrasti naują tv3.lt turinį! Nuo šiol portale jūsų laukia kasdien nauji testai – išbandykite savo žinias ir smagiai praleiskite laiką.

REKLAMA
Cirkas- visokie inkliuzai Lietuvoje gali reikštis kiek ir kaip nori, lietuviai gi savo Tėvynėje marginalizuojami ir visaip ujami
Šiandieninėje Lietuvoje Kudirka ir Basanavičius sėdėtų kalejime už lietuvybės puoselėjimą ir kovą su rusifikacija.
Metus daugiau dirbo visa teismų sistema pagal prokuroro neadekvatų nora sukurpti byla ,kai pamatė kad gaunasi š.... ,valstybė tegul atlygina išlaidas , o kur jo atsakomybė , ar jis nepakaltinamas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų