• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvusiam EBSW vadovui Gintarui Petrikui trečiadienį Generalinėje prokuratūroje buvo paskelbta apie ikiteisminio tyrimo pabaigą Lietuvos valstybinio komercinio banko turto iššvaistymo byloje, kurioje jis yra įtariamasis.

REKLAMA
REKLAMA

G. Petrikas, kuris buvo ir šio banko tarybos pirmininkas, įtariamas 1995 metais su bendrininkais organizavęs daugiau nei 16 milijonų 211 tūkstančių litų banko piniginių lėšų iššvaistymą, pranešė Generalinė prokuratūra. Byloje yra keturi nusikaltimų epizodai. Kauniečiui gresia laisvės atėmimas iki 7 metų.

REKLAMA

Dalis G. Petriko bendrininkų jau nuteisti anksčiau.

Kaltinamasis viliasi būti išteisintas dėl visų jam pareikštų kaltinimų, teisiškai jaučiasi visiškai nekaltas, tačiau jaučia moralinę atsakomybę.

"Viltis - durnių motina. Visi tikisi kažko tai gero visąlaik", - vidurdienį išėjęs iš Generalinės prokuratūros pastato žurnalistams sakė G. Petrikas. Prokurorams įtariamasis pateikė prašymą skirti laiko susipažinti su bylos medžiaga.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė, kad dabar viskas priklausys, koks bus teismo nuosprendis ir pasirengęs jo laukti.

"Kas bus, taip bus - niekur nuo to nepabėgsi, ką teismas priteis, taip ir bus", - sakė jis.

G. Petrikas teigia kol kas niekur nedirbantis, bet vėl ketina imtis buvusio užsiėmimo.

"Būsiu treneris - karatė imtynių", - pareiškė G. Petrikas.

Po to, kai įtariamasis susipažins su 27 baudžiamosios bylos tomais, byla bus perduota teismui.

Susipažinimas su medžiaga prasidės gruodžio 27 dieną. Vėliau prokuroras nustatys konkretų bylos susipažinimo terminą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė ir Lietuvos bankas 1998 metų kovą Lietuvos valstybinį komercinį banką prijungė tuometinio Lietuvos taupomojo banko.

1999-ųjų spalį Vilniuje savo namuose nusišovė kalėti nuteistas buvęs Lietuvos valstybinio komercinio banko valdybos pirmininkas Algimantas Barusevičius.

Savižudybė įvyko netrukus po to, kai teismas atmetė jo skundą.

Nuosprendžiu A. Barusevičius buvo nuteistas kalėti 7 metams, teismas buvo nusprendęs konfiskuoti pusę jo turto.

REKLAMA

Gyvas būdamas A. Barusevičius sakė, kad, būdamas banko valdybos pirmininku, padarė klaidų, tačiau nesiekė tyčia pakenkti bankui. Pasak nuteistojo, viską valdė EBSW grupės prezidentas G. Petrikas.

Prokurorai baigia tirti ir EBSW bylą. Ketvirtadienį G. Petrikui Kauno apygardos prokuratūroje turėtų būti paskelbta apie ikiteisminio tyrimo pabaigą EBSW byloje.

REKLAMA

G. Petrikas JAV buvo sulaikytas Lietuvos prašymu 2004-ųjų pavasarį. Lietuvos prašymu jį sulaikė JAV Federalinių tyrimų biuro pareigūnai.

Kurį laiką G. Petrikas bylinėjosi dėl ekstradicijos, rašė skundus, tačiau šiemet pranešė, jog sutinka būti išduotas. Rugsėjo 20 dieną jis buvo pargabentas į Lietuvą.

Lietuvos teismai paskelbė, kad neturi įstatyminio pagrindo nustatyti ar pratęsti suėmimo, nes G. Petriko suėmime praleistas laikas JAV viršija ikiteisminio tyrimo metu įstatymais nustatytą maksimalų terminą. Įtariamajam buvo paskirtas namų areštas. Prokurorų teigimu, G. Petrikas laikosi namų arešto sąlygų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu G. Petrikas kurioje nors byloje bus pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti, JAV kalėjime belaukiant ekstradicijos praleisti metai bus įskaityti į bausmės laiką.

Septynerius metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstęsis G. Petrikas įtariamas iššvaistęs EBSW koncerno turtą ir pasisavinęs apie 80 mln. Lietuvos gyventojų indėlių.

G. Petrikas iš Lietuvos pabėgo 1997 metais. Amerikoje jis gyveno svetima pavarde, vertėsi akinių nuo saulės prekyba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų