REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Seime dar tik svarstoma reorganizuoti prokuratūros sistemą keičiant Prokuratūros įstatymą, naujasis generalinis prokuroras Darius Valys jau pasirašė ne vieną įsakymą, kuriuo prokurorai iš Generalinės prokuratūros perkeliami į kitas prokuratūras.

REKLAMA
REKLAMA

Skyrius sunaikintas

Vakar Generalinės prokuratūros Specialiųjų tyrimų skyriuje tebuvo viena pareigūnė – prokurorė Rasa Bekišienė. Jai talkino vyriausioji specialistė Janina Janukonienė.

REKLAMA

Rimvydas Valentukevičius, buvęs šio skyriaus vyriausiasis prokuroras ir turėjęs tris pavaldinius, šiandien dirba eiliniu prokuroru kitame – Ikiteisminio tyrimo – skyriuje.

Buvę šio skyriaus prokurorai Alvydas Valiukevičius ir Rita Vaitekūnienė pervesti į Vilniaus apygardos prokuratūrą eiliniais prokurorais. Faktiškai tai irgi yra pareigų pažeminimas.

Nuo vasario pirmosios šiame skyriuje nebebus ir R.Bekišienės – jau pasirašytas įsakymas prokurorę perkelti į Vilniaus apygardos prokuratūrą.

REKLAMA
REKLAMA

Specialiųjų tyrimų skyrius įkurtas 1991 m. spalio 23 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo Prezidiumo nutarimo pagrindu kaip atskiras Generalinės prokuratūros struktūrinis padalinys. Pagrindinė jo funkcija – nusikaltimų žmoniškumui, taip pat ir genocido, karo nusikaltimų, nusikalstamų veikų asmens lygiateisiškumui ir sąžinės laisvei ikiteisminis tyrimas, jo kontrolė ir koordinavimas, metodinis vadovavimas.

Generalinis prokuroras D.Valys neseniai yra pabrėžęs, kad vienas iš pagrindinių jo tikslų – stiprinti šį skyrių. Išėjo atvirkščiai – skyrius sunaikintas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Generalinės prokuratūros istorijoje tai pirmas atvejis, kai keičiantis institucijos vadovybei vyksta toks kadrų valymas.

Prokurorąį teismą

–Aš teisės mokslus baigiau stacionare. Generalinis prokuroras, mano žiniomis, šiuos mokslus krimto neakivaizdžiai. Pažiūrėsime, kurio žinių bagažas yra svaresnis„, – taip vakar – „Respublikai“ sakė buvęs Generalinės prokuratūros Valdymo skyriaus prokuroras Kęstutis Vagneris. Nuo vakar generalinio prokuroro įsakymu jis pervestas dirbti į Vilniaus apygardos prokuratūrą.

REKLAMA

Vakar K.Vagneris Vilniaus apygardos administraciniame teisme užregistravo skundą, kuriuo prašo teismą pripažinti D.Valio įsakymą neteisėtu ir grąžinti jį į ankstesnes pareigas.

K.Vagneris mano, kad su juo susidorota. Mat prokuroras Prezidentūrai pranešė, kad Generalinėje prokuratūroje netinkamai tiriama ir vilkinama Sausio 13–osios baudžiamoji byla. Dėl to Generalinės prokuratūros vadovai turėjo aiškintis Seimui.

Generalinis prokuroras neturėjo teisės pažeminti mano pareigas nesant tam motyvų, be mano sutikimo negalėjo perkelti į kitą skyrių. Nors įsakyme teigiama, jog pertvarka vykdoma siekiant reorganizuoti prokuratūros sistemą, išties apie pertvarką niekas nėra informuotas ir niekas nežino, kas yra lipdoma„, – teigė K.Vagneris.

REKLAMA

Personalo valdymo ir vidaus tyrimų skyriaus prokurorei Laimutei Silickienei, K.Vagnerio teigimu, buvo siūloma eiti dirbti į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą, tačiau dėl šeimyninių sunkumų pareigūnė nutarė visiškai išeiti iš sistemos ir likti dirbti Generalinėje prokuratūroje pagal darbo sutartį paprasta darbuotoja.

Generalinė prokuratūra nėra oficialiai pranešusi, kad jos sistemoje vykdoma reorganizacija.

„Respublika“ dar praėjusį penktadienį oficialiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama paaiškinti, kokiu pagrindu vyksta šį pertvarka ir kodėl – paslapčia, ar pareigose pažeminti pareigūnai nebus socialiai nuskriausti. Iki vakar vakaro atsakymo nesulaukta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Julius SABATAUSKAS, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas:

Prokuratūros įstatymas leidžia prokurorą perkelti ten, kur yra būtinybė. Tačiau šiuo atveju man keistas kitas momentas. Seime yra sudaryta speciali darbo grupė, rengianti Prokuratūros įstatymo pakeitimus, ruošiamasi reorganizuoti visą prokuratūros sistemą. Todėl keistokai atrodo, kai nesulaukus politikų siūlymų bandoma ką nors keisti sistemoje. Ar tai reikštų, kad generalinis prokuroras viršijo savo įgaliojimus? Nežinau. Šį atvejį reikėtų gerai ištirti. Jei tikrai nesilaikyta įstatymų, vadinasi, naujoje Generalinės prokuratūros vadovybėje kažkas negerai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų