• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo bei Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinės sąjungos sukilo prieš savivaldybę dėl mokytojų algų mažinimo jau nuo rugsėjo. Nors švietimo ministras mokytojų algas rekomendavo mažinti tik nuo spalio, savivaldybė bazinį mėnesinį atlygį (BMA) nuo rugsėjo 1 d. sumažino nuo 128 iki 122 Lt.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl to profesinių sąjungų vadovai raštu kreipėsi į Kauno miesto trišalę tarybą. Pastaroji posėdžiavo penktadienį, bet jokių sprendimų ar nutarimų šiuo klausimu nepriėmė.

REKLAMA

Pasak Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės Aušros Papirtienės, Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus specialistai ragina švietimo įstaigų apskaitos darbuotojus apskaičiuoti sumažintą atlyginimą jau nuo rugsėjo 1-osios, nors kitose savivaldybėse tai daroma nuo spalio 1-osios. Nepaklusus tokiems raginimams, darbuotojams grasinama nepriimti pateiktų tarifikacijų.

REKLAMA
REKLAMA

"Į klausimą, ką reikės daryti, jei švietimo įstaigų darbuotojai kreipsis į teismą ir prisiteis neišmokėtą atlyginimų dalį, atsakoma, jog tada bus galima išmokėti nepriemoką. Tokiu būdu Kauno savivaldybei pavaldžių švietimo įstaigų vadovai ir apskaitos darbuotojai yra sąmoningai verčiami pažeisti Lietuvos įstatymus", - Trišalės tarybos posėdyje sakė A. Papirtienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jai pritariančio kitos profesinės organizacijos vadovo Gintaro Čižiko teigimu, atrodo, kad sunkmetis - geriausias laikotarpis nevykdyti įstatymų. "Bijomasi pažeisti Vyriausybės nutarimą, o Darbo kodeksą - ne. Jei vyks teismai, teks, visas baimes atmetus, sumokėti, kas žmonėms priklauso. Tai kam dabar sudaroma tokia situacija? Kad žmonės piktintųsi ir eitų protestuoti į gatves, gindami savo teisėtus reikalavimus?" - retoriškai klausė jis.

REKLAMA

Pramonininkų (darbdavių) atstovas Kauno miesto trišalėje taryboje Jonas Guzavičius priminė, jog panašios problemos nagrinėtos ir Nacionalinėje trišalėje taryboje. Tada prieita prie išvadų, jog klausimą dėl atlyginimų sumažinimo sprendžia įmonių vadovai drauge su savo darbuotojais. "Profsąjungos galėtų kreiptis į Finansų ministeriją, kad ši per Švietimo ir mokslo ministeriją paaiškintų, kaip šiuo atveju turėtų elgtis darbdavys", - siūlė J. Guzavičius.

Kauno miesto savivaldybės administracijos departamento vadovo Edmundo Balasevičiaus teigimu, nors švietimo ministras rekomendavo mažinti mokytojų algas tik nuo spalio, mokslo metų pradžioje nuo švietimo pinigai "jau nuimti", ir niekas nenurodo, kur jų paimti. Jei įstaigų vadovai rizikuos sumokėti nesumažintas algas nuo rugsėjo, kai biudžetai mažėja, kaip paskui reikės padengti nuostolius? Išskaičiuojant iš vėlesnių atlyginimų? Ir toks variantas nebus mokytojams geras", - įsitikinęs Kauno valdininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų