Penktadienį „Peace and friendship” arenoje įvyko Eurolygos „Top 16“ etapo 11 turo rungtynės tarp F grupėje Pirėjaus „Olympiacos“ (5/6) ir Kauno „Žalgirio“ (2/9). Rungtynes rezultatu 74:59 laimėjo šeimininkai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė G.Printezis. Graikas pelnė 13 taškų, 11 taškų prie pergalės prisidėjo K.Papanikolaou. Po 9 taškus surinko D.Hackettas su N.Milutinovu. Kauno „Žalgirio“ komandoje rezultatyviausias buvo graikas I.Vougioukas, surinkęs 13 taškų. 12 taškų į varžovų krepšį įmėtė P.Jankūnas. Tačiau daugiau šiems žalgiriečiams niekas svariai nepadėjo. Po 4 taškus pelnė B.Motumas su E.Ulanovu, po 3 taškus pelnė J.Randle ir K.Vecvagars. 2 taškus pelnė net keturi žalgiriečiai – M.Pocius, R.Seibutis, M.Sajus, O.Hanlan. S.Vene ir L.Lekavičius taškų nepelnė.

Pirėjaus „Olympiacos“ 74:59 Kauno „Žalgiris“

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys:

Sužaidus ketvirtadalį kėlinio rezultatu 5:2 pirmauja Pirėjaus klubas, o „Žalgirio“ centras Martynas Sajus jau užsidirbo dvi pražangas.

Net nepraėjus keturioms minutėms pirmajame kėlinyje žalgiriečiai jau susirinko penkias pražangas, o „Olympiacos“ pirmauja jau 9:4.

Praėjus septynioms minutėms „Olympiacos“ pirmauja jau šešiais taškais, 14:8. Kauniečiai kol kas tragiškai meta iš dviejų taškų zonos, iš 7 metimų Lietuvos čempionai pataikė tik kartą.

Po puikaus spurto kėlinio pabaigoje žalgiriečiai išsiveržė į priekį 15:14.

Antras kėlinys:

Sužaidus dvi minutes antrajame kėlinyje vėl į priekį išsiveržė „Olympiacos“. Graikai kėlinį laimi 7:2 ir pirmauja keturiais taškai 21:17.

Sužaidus pusė antro kėlinio šeimininkai ir toliau išlaiko kelių taškų persvarą, 26:23. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiandien puikiai meta baudas, iš 10 mestų baudų žalgiriečiai pataikė visas 10.

Likus žaisti keturias minutes iki didžiosios pertraukos kauniečiai atsilieka 26:30. Kol kas nei vienas žaidėjas aikštėje dar nėra pelnęs dešimties taškų.

„Olympiacos“ vėl sugebėjo atitrūkti šešiais taškais, 34:28. Po kelių prastų epizodų iš eilės Šarūnas Jasikevičius iškart paprašė minutės pertraukėlės.

Po dviejų kėlinių Pirėjaus ekipa sugebėjo susirinkti devynių taškų persvarą. Pirėjaus klubas pirmauja 39:30, o žalgiriečiai iš 30-imties pelnytų taškų net 19-iką pelnė baudų metimais.

Trečias kėlinys:

Po pertraukos „Olympiacos“ išėjo su vienu tikslu – laimėti. „Olympiacos“ pirmas trys trečio kėlinio minutes laimi rezultatu 8:2. Rezultatas 47:32 šeimininkų naudai.

Sužaidus pusė trečio kėlinio Pirėjaus ekipa ir toliau išlaiko dviženklę persvarą, 50:35.

Likus žaisti dvi minutes trečiajame kėlinyje „Olympiacos“ jau turi 19-ikos taškų persvarą, 56:37. Per trečio kėlinio aštuonias minutes kauniečiai įmėtė vos septynis taškus.

Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai pirmauja 58:41 ir gali jaustis pakankamai saugiai. Žalgiriečiai šiandien 11 kartų bandė savo laimė metimais iš toli ir tik 1 metimas tikslą pasiekė.

Ketvirtas kėlinys:

Sužaidus tris minutes kauniečiams nepavyko sumažinti skirtumo ir likus žaisti septynias minutes atsilieka 45:62.

Likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos „Olympiacos“ dar labiau atitrūko nuo „Žalgirio“ ir pirmauja jau 68:49.

Lietuvos čempionai sugebėjo iki rungtynių pabaigos šiek tiek sumažinti atsilikimą, tačiau vistiek patyrė skaudų pralaimėjimą rezultatu 59:74.

Kiti rezultatai:

Stambulo „Anadolu Efes“ (5/6) - Zagrebo „Cedevita“ (2/9) 80:76 (20:28, 14:8, 19:18, 27:22)

Malagos „Unicaja“ (3/8) – Belgrado „Crvena Zvezda“ (7/4) 72:78 (20:12, 23:15, 17:26, 12:25)