• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo kanceliarija šių metų pradžioje nustatė naujas valdiškų poilsiaviečių, laisvalaikio centrų, pirčių, taip pat kitų paslaugų kainas, kurios turėtų galioti pusmetį. Seimo nariai ir toliau pigiau nei paprasti mirtingieji naudojasi specialiais valdiškais poilsio namais, pirtimis, laisvalaikio centrais, parlamento automobilių ūkiu.

REKLAMA
REKLAMA

Po Seimo rūmų stogu tebeklesti valdiška įmonė, maitinanti parlamentarus, o valstybei mokanti tik skatikus. Politikus tebeaptarnauja speciali kirpykla ir masažo kabinetas.

REKLAMA

Kaip penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, beveik prieš trejetą metų nuūžęs ir net Seimo pirmininką Artūrą Paulauską iš kėdės išvertęs privilegijų skandalas - jau seniai pamiršta praeitis.

Šiemet nustatytos kainos tautos išrinktuosius turėtų dar labiau apsaugoti nuo krizės baubo. Pavyzdžiui, sumanęs atsipūsti parlamento poilsiavietėje ant Siaurio ežero kranto Švenčionių rajone, už dvivietį kambarį be didelių patogumų vienai dienai Seimo narys ar kanceliarijos valdininkas turės sumokėti nuo 29 iki 40 litų, o už tą patį kambarį visai savaitei - nuo 129 iki 142 litų. Tuo tarpu už kambarį su visais patogumais - atitinkamai 70 ir 453 litus.

REKLAMA
REKLAMA

Už tuos pačius kambarius be išskirtinių patogumų valstybės įmonių darbuotojai ar kiti Lietuvos gyventojai turi mokėti nuo 35 iki 46 litų per dieną ir nuo 136 iki 154 litų per savaitę, o už kambarį su patogumais - atitinkamai 77 ir 538 litus.

Tuo tarpu sumanę 10 dienų pailsėti Palangoje esančioje Seimo poilsiavietėje „Viešnagė“ parlamentarai turėtų sumokėti nuo 403 (dvivietis kambarys) iki 958 litų (trijų aukštų numeris liuksas su židiniu). „Viešnagėje“ galioja tokia pat tvarka kaip ir parlamento poilsiavietėje prie Siaurio ežero. Jei kambarių neužima Seimo nariai ar kanceliarijos valdininkai, Palangoje apsistojantys žemesnio rango pareigūnai ar kiti gyventojai už tą pačią pastogę turi mokėti keliasdešimt litų daugiau. Keliais litais skiriasi net patalynės, kurią galima išsinuomoti, kaina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Poilsiavietėje prie Siaurio ežero esančią sauną Seimo narys valandai gali išsinuomoti už 20 litų. Sostinės Gedimino prospekte įrengtame laisvalaikio centre pusvalandis soliariume parlamentarams tekainuoja 5 litus 4 centus, o pusantros valandos sporto salėje arba baseine - 10 litų 9 centus.

Seimo nariai po sostinę ir visą Lietuvą dažnai važinėjasi parlamento automobiliais su vairuotojais, kuriuos gali išsikviesti „darbo reikalais“.

REKLAMA

Pagal patvirtintą kainyną, už Seimo garaže nuplautą asmeninį automobilį politikui reikia sumokėti tik 10 litų, už mašinos saugojimą valdiškame garaže - 222 litus per mėnesį.

Šią savaitę viena valdančiųjų partijų - Liberalų sąjūdis - pareiškė, kad pagaliau atėjo laikas privatizuoti Seimui priklausančias poilsiavietes ir taip gauti papildomų pinigų valstybės biudžetui. Bet kol kas ir šis pareiškimas, pasak dienraščio, liko kaip šauksmas tyruose.

8852 litai - tiek Seimo nario mėnesio atlyginimas viršija vidutinę mėnesio algą Lietuvoje. Be to, parlamentaras kas mėnesį gauna neapmokestinamą beveik 4 tūkst. priedą „parlamentinei veiklai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų