REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Žalgirio“ fizinis pasirengimas – išskirtinis. Fiziškai „Žalgiris“ dominuoja. Serijai įsibėgėjant, ryškėja vis geresnis „Žalgirio“ fizinis pasiruošimas. Tokiomis pagyromis per Eurolygos ketvirtfinalio seriją ir po jos buvo liaupsinami Kauno krepšininkai.

„Žalgirio“ fizinis pasirengimas – išskirtinis. Fiziškai „Žalgiris“ dominuoja. Serijai įsibėgėjant, ryškėja vis geresnis „Žalgirio“ fizinis pasiruošimas. Tokiomis pagyromis per Eurolygos ketvirtfinalio seriją ir po jos buvo liaupsinami Kauno krepšininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Geri rezultatai – visos komandos nuopelnas“, – kuklinasi kauniečių fizinio rengimo treneris Justinas Grainys. 29-erių specialistas į krepšinio pasaulį pakrypo prieš aštuonerius metus, o prieš tai sukosi sporto karalienėje – lengvojoje atletikoje.

REKLAMA

„Treniravausi pas nuostabų trenerį Aleksą Stanislovaitį, turbūt tik jo dėka pasiekiau tai, ką turiu dabar“, – prieš dvejus metus Anapilin iškeliavusį trenerį šiltai prisiminė J. Grainys.

Treniruočių partneris – Europos čempionato finalininkas

Kadaise J. Grainys buvo laikomas vienu perspektyviausių šalies lengvaatlečių. 2005 metais vaikinas dalyvavo Europos jaunimo festivalyje, kur ne tik prasibrovė į finalą, o užėmė ir itin aukštą penktąją vietą šuoliuose į tolį. Palyginimui, tokią pačią poziciją tame čempionate iškovojo ir dabar pasaulyje 400 metrų rungtyje žibanti Agnė Orlauskaitė-Šerkšnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Buvusio sportininko treniruočių partneriai A. Stanislovaičio grupėje buvo tokie lengvaatlečiai, kaip Europos čempionato finalininkas sprinteris Rytis Sakalauskas. Tačiau siekti sporto aukštumų J. Grainys baigė anksti.

„Lengvaatlečio karjera nutrūko todėl, kad nustojau rodyti aukštus rezultatus pagal savo amžių ir kaip tik atsirado šansas dirbti su „Žalgirio“ jaunimu, todėl nusprendžiau pradėti trenerio darbą. Jei tai galime vadinti karjera, – šyptelėjo J.Grainys. – A. Stanislovaitis turbūt visiems savo mokiniams įskiepijo fizinio rengimo pagrindus, kurie buvo pamatas viso tolimesnio tobulėjimo. Turbūt jo treniruotės, metodika ir bendravimas man įsimintiniausi dalykai iš lengvosios atletikos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo lengvaatlečių pasaulio J. Grainys nenutolo iki šiol – lankosi varžybose bei palaiko ryšį su buvusiais treniruočių partneriais.

„Visada stebiu pagrindines sezono varžybas, tiek Lietuvos, tiek pasaulio mastu. Kai yra galimybė, stengiuosi atvykti į stadioną ar maniežą. Daugelis mano kartos sportininkų taip pat treneriai, palaikome ryšį su keliais treniruočių draugais iki dabar“, – pasakojo „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris.

Nurodymų klausėsi ir pats Šarūnas Jasikevičius

Nors „Žalgirio“ sistemoje J. Grainys dirba aštuntus metus, pagrindinėje ekipoje jis skaičiuoja šeštąjį sezoną. Iš pradžių specialistas treniravo vaikus, vėliau – „Žalgirio“ dublerius, o tada tapo ir Eurolygoje rungtyniaujančios komandos dalimi.

REKLAMA

„Prieš aštuonerius metus pradėjau dirbti su vaikais, su kuriais „Žalgiris“ turėjo sutartis – keletas iš jų jau žaidžia Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje. Po metų atsirado galimybė dirbti „Žalgirio“ dublerių sistemoje su legendiniu treneriu Aleksandru Kosausku, o dar kitas sezonas susiklostė taip, kad atsiradau pagrindinėje komandoje“, – prisiminė J. Grainys.

Beje, specialisto komandų prieš porą metų klausėsi ir dabartinis klubo strategas, krepšininko karjerą Kaune baigęs Š. Jasikevičius.

„Šaras į komandą atvyko po savarankiško ruošimosi vasaros sezonui. Kai jis prisijungė prie „Žalgirio“, teko su juo dar savaitę padirbėti individualiai. Tikrai nebuvo jokių sunkumų, profesionaliai žiūrėjo į savo darbą, – tvirtino J. Grainys. – Dažniausiai į komandą atvykus žaidėjui su tokia patirtimi, mes taip pat konsultuojamės su juo, kaip jis dirbo iki šiol, kas jam tiko, netiko, siūlome savo idėjas ir taip randame optimaliausią sprendimą.“

REKLAMA

Kalbėdamas apie dabar ekipoje žaidžiančius krepšininkus, J. Grainys nenorėjo pažymėti nė vieno fiziniais rodikliais išsiskiriančio žaidėjo.

„Kiekvienas iš jų turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses, todėl išskirti vieno tikrai negalima. Aukštaūgiai visada demonstruoja geresnius jėgos rodiklius, gynėjai pasižymi geresniais galingumo ir vikrumo sugebėjimus“, – paaiškino buvęs šuolininkas.

Finalo ketvertas – lengvaatlečiams pergalingoje arenoje

Kitą savaitę „Žalgirio“ komandos lauks svarbiausi mūšiai šiame amžiuje – ekipa rungtyniaus Eurolygos finalo ketverte. Prie tokio pasiekimo daugiau ar mažiau prisidėjo kiekvienas klubo narys, skaičiuojant ne tik aikštelėje žaidžiančius krepšininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistai pastebi, kad ketvirtfinalio serijoje su Pirėjo „Olympiacos“ žalgiriečiai turėjo daugiau jėgų nei varžovai, tad fizinė žaidėjų būklė buvo vienas svarbiausių „Žalgirio“ pergalių aspektų.

„Fizinis pasirengimas komandinėje sporto šakoje yra tik vienas iš daugelio veiksnių, lemiančių rezultatą. Ne kartą minėjau, kad kai komanda tiki visa sistema, tada krepšininkai atiduoda visas jėgas vardan vieno tikslo. Galima sakyti, jog visos komandos – žaidėjų, trenerių ir aptarnaujančio personalo – darbas irgi prisideda prie to, kad komanda atrodo fiziškai stipri“, – savo indėlio išskirti nenorėjo J. Grainys.

Buvusio šuolininko ir kitų žalgiriečių žingsnius atidžiai seks visa lengvosios atletikos bendruomenė. Beje, finalo ketvertas vyks kitai šuolininkei – Airinei Palšytei – pergalingoje Belgrado „Štark“ arenoje. Praėjusiais metais ten lengvaatletė pagerino Lietuvos rekordą bei iškovojo Europos čempionato auksą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų