Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Stebiuosi vis atsinaujinančiu Lietuvos išlikimo fenomenu.
Nuopolius, sunkmečius keisdavo atgimimai, inspiruoti iškilių asmenybių ar jų sambūrių su Tautą vienijančiomis idejomis ir tai, dėkui Dievui, iki šiol dar vis palankiai mums keisdavo istorijos tėkmę.
Iki šiol, reikiamu laiku vis rasdavosi DIDŽIAVYRIŲ , išreiškiančių nemarią, stebėtiną tautos išlikimo, valstybės nepriklausomybės ideją.
Prezidentas- formalizuota, moralinio Tautos autoriteto, idejų deglanešio pareigybė, tikruosius valdžios svertus suteikiant parlamentui ir vyriausybei.
Tad konfliktas tarp asmenybių “paklausos ir pasiūlos”- užprogramuotas.
Juolab partijų, parlamento , vyriausybių bendrosios ir politinės kultūros klausimas, regis, spręsis ateityje.
Esu Prezidento institucijos, kaip savotiško politinės sistemos tvarkdario, Tautos lūkesčių reiškėjo šalininkas.
Vienok, GURU ar юродевый (neradau tinkamo atitikmens-tiesos sakytojui) stausas, deja, suteikiamas ne rinkimais, o asmens poelgiais, tvirtu, laiko patikrintu vertybiniu “stuburu”.
DEJA, tokio kalibro asmenybės nebedayvauja šalies politiniame gyvenime.
Teoriškai galimų (tiksliau-geidžiančių) pretendentų pulkelis skurdus kaip niekad...
Sąmyšio, pereinamuoju laikotarpiui pragmatiškiausias pasirinkimas būtų Komisarė.
Žinoma, jei Ji išdrįstų įžengti “terariuman” …

Ateičiai, vengiant Prezidento institucijos sudvasinimo, matyčiau du scenarijus:
A.Prezidentą renka Parlamentas.Galbūt, konstitucine dauguma.
B.Prezidento institucija naikinama. (deja. deja…).

Ir dar-BŪTINA sukurti ar atkurti TAUTAI tarnaujančias ir atskaitingas spec. tarnybas.

Konstitucijai išlikus be pakitimų (scenarijus C), turėčiau mesti burtus jei kandidatuotų (abecelės tarka)
E.Čiuldė, L.Donskis ar S.Spurga.
Pasikartosiu-noriu tikėti vis atsinaujinančiu Lietuvos išlikimo fenomenu.
Su pagarba ir dėkingumu.
Gydytis reikia. Ir smarkiai. Labai jau garsiai reikiate ir dar rastu:)
su prezidento rinkimais seime. Toks variantas gal ir geras esant stiprioms politinėms partijoms su aiškiomis programomis. Bet jų juk neturime, kas aiškiai buvo matyti per šiuos rinkimus. Bent trijų pastarųjų kadencijų seimo politikų dauguma buvo pasigailėtinos menkystos, pagarsėję arba negarbingais skandalais, arba trumparegiškais, neapgalvotais įstatymais. Tai iš šitų menkystų jie patys turėtų dar ir prezidentą išsirinkti? Apgailėtina. Taigi, pagal tokį scenarijų tiesiausias kelias į prezidentūrą būtų Valinskui.
Nu baikit cia ,, juokas sita prezidento institucija ,, na kodel gi visi taip tingi skaityti laikrascius . Juk koncervai budami daugumoje dar giliais 1990 metais ( na kada buvo formuojama prezidento institucija buvo numate oziabarzdi i sita prezidento posta " aciu dievai kad rinkimus prezidento laimejo brazauskas -- nes jeigu butu laimejes oziabarzdis lietuvoje butu buve daug zmoniu nuzudyta oi daug ) na bet ne apie tai .. o apie prezidenta. Ir koncervai buvo numate kad tapus prezidentu oziabarzdziui bus pakeista konstitucija ir prezidentas igaus didziules galias .. bet buvo kaip buvo . Laimejo AMB .. ir koncervatoriu seimas blokavo savo paruostas konstitucijos pataisas. Prezidentas lio paskutine marionete neturinti jokios rimtos itakos lietuvos valstybes gyvenime ( nabent tik "veto" teise kuri kaip zinoma buvo daug daug kartu atmesta ) Prezidentas yra minimumas - na taip sakant minimalios itakos objektas. Juk kiek tik paziurejus jis nieko negali , jis negali apginti leituvos nuo milijardu praradimu williams aferoje , jis negali apginti net nuo VP mafijos .. susiruosusios apiplesti visus Lietuvos gyventojus .. na jis nieko negali . Na bet nebukim griezti prezidentui nieko neleidzi daryti ta pati koncervu priimta LR RESPUBLIKOS KONSTITUCIJA . ir nera variany=tu kad kas ja pakeis -- nera .. nebent tik rinkimus laimes didziaja dauguma viena partija ir is tos partijos bus prezidentas .
si institucija yra elementari islaikytine, seneliu prieglauda.
ar cia kalbama apie prezidento institucija kuri nuolankiai pasiraso visus seimo priimtus istatymus? arba jei ir parodo sioki toki stubura, nepasirasydama istatymu, vistiek seimo pirmininkas ji pasiraso. tai kam tada tokia institucija kuri neturi jokiu galiu, o gali tik isreiksti nuomone vienu ar kitu klausimu ir kurios balsas i dangu neina?
Tai kam reikalingas tada prezidento institucija? Užmaskuota šiuolaikinės monarchijos forma? Kam ji reikalinga mokesčių mokėtojams p. Sauliau? Eikime toliau,būkime modernesnio ir visai atsisakykime nereikalingų simbolių.
Prezidentą turi rinkti seimas. Taip yra Latvijoje, taip yra Estijoje ir ką; ar ten mažiau tvarkos, ar demokratijos? O Vokietijos prezidento pavardę ar kas galite pasakyti nepažvelgę kokiuosna žinynuosna? Negalite, nes jis renkamas parlamente ir jokių svaresnių įgaliojimų neturi, todėl labai retai kada minimas, bet kas drįs teigti Vokietijoje mažiau tvarkos dėl to esant? Tvarkos kiekis nuo prezidento nepriklauso ir nereikia tuščiai sureikšminti prezidento pareigybės, Lietuva parlamentinė respublika ir taip turi likti.
esminė vieta - pirma pastraipa po "Prezidento bėdos užprogramuotos". Pritariu 100%. Dar pridėkim - nebijokim to žodžio - "finansinius rėmėjus", arba kaip paskutinių Prezidento rinkimų atveju, "skolų likviduotojus", ir gausime tokį nepatrauklų vaizdelį, kad į rinkimus noro eit nebelieka.

Dėl ryšio su tikrove praradimo - sutinku, ir nežinia, kiek tas ryšys buvo atsiradęs, nes postsovietinį mentalitetą perimti (o neperėmus lieki "svetimas" šioje tikrovėje) ko gero nėra paprasta. Taip nominali valstybės galva pradeda kasmet transliuoti mistinius pranešimus apie įsigalinčius oligarchus (bet nesiima ir nereikalauja jokių veiksmų, nebent Leo LT pasirašymą laikytume paslėpta rezistencija :/), ima aiškintis santykius su politikais per spaudą, nežinodamas žmonių nuotaikų - bijoti padaryti klaidingus sprendimus ar kažką įžeisti (raginimas konservams sudarinėti vyriausybę su socdemais), tuo tarpu patarėjai, kabinetuose piešdami tikroviškus paveikslus, įgauna realią valdžią.

Technokratinis Grybauskaitės variantas - vienintelis kažkiek priimtinas. Nes referendumo pakeist Konstitucijai iki gegužės niekas neinicijuos (nežinau ar yra kitų būdų), o dar vienas "kiškis iš kepurės" (vienas jau buvo pašalintas) Lietuvai per daug.
"Net ir vaizduotėje sunku į prezidento krėslą sodinti ką nors iš likusių realių pretendentų (Arūną Valinską, Viliją Blinkevičiūtę, Artūrą Paulauską). " labai jau keistas tas "realizmas", jame kažkodėl matosi tik labai jau kontraversiškų veikėjų (#1) ir politinių lavonų (#2 ir 3) :)
"Grįžtant prie Lietuvos, ydingiausias prezidento institucijos komponentas yra tiesioginiai prezidento rinkimai": tai dar labiau priartintų politikus prie žmonių?... :)))))
Gal tuomet ir seimą renkam seime? Tik lovų seime nupirkti nepairštam.
Nėra tokia beprasmiška prezidento institucija - ji yra tarsi apsauginis sluoksnis, nepriklausomas nei nuo besikeičiančių valdžių koalicijų ar intrigų. Todėl yra svarbu, kad prezidentas būtianai IŠLIKTŲ nepartiniu. Pvz. sugalvoja kubilius ir co. pakeisti visus įstatymus už savaitės - tai vienintelis prezidentas gali ramiai tai peržvelgti ir pasakyti tokiioms nesąmonės "stop". Visi kiti yra vieni nuo kitų priklausomi: kubilius nuo valinsko, valinskas nuo sėbro, sėbras nuo kubiliaus ir taip begalo. Būtent, tiesioginiai prezidento rinkimai ir įduoda jam TIKRĄ mandatą, tikrąją jėgą sakyti "taip" ar "ne". Kitaip turėsime marionetę. tokią kokia yra aprašoma šsiame straipsnyje.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų