REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pasirašė sklandžiai banko SNORAS pertvarkai būtinus teisės aktus, kuriuos Seimas priėmė ketvirtadienio vakarą skubos tvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirašytos Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo, Bankų įstatymo ir kitų šiam procesui būtinų teisės aktų pataisos leis greitai pertvarkyti probleminį banką į naują valstybinį, kad jis galėtų tęsti darbą ir žmonės kuo greičiau galėtų naudotis banko paslaugomis bei disponuoti savo lėšomis.

REKLAMA

Bankų įstatymo pakeitimais reglamentuojamas probleminio banko išskaidymas, paskirtojo laikinojo banko administratoriaus funkcijos, banko turto, teisių, sandorių ir įsipareigojimų perdavimo pagrindų ir vykdymo tvarka.

Už šį sprendimą balsavo 77 Seimo nariai, vienas buvo prieš ir 4 susilaikė.

Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimais numatyta, kad šio įstatymo reikalavimai nebus taikomi bankų laikinųjų administratorių ir administruojamų bankų atliekamiems pirkimams.

REKLAMA
REKLAMA

Pristatydamas šį pakeitimą Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas sakė, kad dabartinėje situacijoje būtini skubūs veiksmai, todėl Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos dėl konkursų įsigyjant paslaugas taikymas sulėtintų didžiausios svarbos sprendimų priėmimą.

„Įstatymo pakeitimai leistų laikiniesiems bankų administratoriams atlikti viešuosius pirkimus ne konkurso tvarka. Tai leistų operatyviai vykdyti veiklą, susijusią su banko atskyrimu. Laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo, tai apimtų kelis mėnesius, dėl to ši pataisa būtina tam, kad procedūra virstų ne banko bankrotu, o restruktūrizavimu“, – ketvirtadienį Seime kalbėjo K. Glaveckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos priimtos 68 Seimo nariams balsavus už, vienam – prieš ir 16 susilaikius.

Pritarus Civilinio kodekso pataisoms, nustatyta, kad „perkelti savo skolą pagal skolininko ir skolos perėmėjo sutartį kitam asmeniui skolininkas gali tik tuo atveju, kai kreditorius sutinka, jeigu kituose įstatymuose, reglamentuojančiuose bankų ir bankų sistemos stabilumą ir patikimumą, nenustatyta kitaip“.

Už tokį sprendimą balsavo 85 Seimo nariai, 5 susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų