REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pagrindinė prezidentės metinio pranešimo mintis yra pasiūlymas nesibarti ir susitaikyti. Jeigu taip kalbėtų vaikų darželio auklėtoja, tai vaikams toks pasakymas tiktų“, – pastebi viešųjų ryšių bendrovės BRANDSCAPE vadovas Mindaugas Lapinskas, komentuodamas trečiąjį prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą.

REKLAMA
REKLAMA

Anot M. Lapinsko, prezidentė nepažymėjo jokių gairių, dėl kurių kažkas su kažkuo turėtų susitaikyti ir susivienyti, todėl yra panašesnė į vaikų darželio auklėtoją, nei šalies vadovę.

REKLAMA

„Jei JAV prezidentas Barackas Obama sako, kad reikia peržengti partinių priklausomybių slenksčius, tai jis nužymi gaires ir parodo, dėl ko taip reikia padaryti. Parodo tikslą, dėl kurio reikia telktis. Čia nieko panašaus neišgirdome. Joks signalas apie pozityvų telkimosi tikslą nėra pasiųstas“, – sakė M. Lapinskas portalui Balsas.lt.

Politikos apžvalgininkas Giedrius Kiaulakis portalui Balsas.lt sakė, kad jį senokai nustojo dominti metiniai pranešimai ir kitos proginės kalbos. „Klausytis tai jau tikra kančia. Didinti, gerinti, stiprinti, kovosim, nepakęsim, pasieksim ir t. t. Prisiklausiau to dar Leonido Brežnevo (buvęs Sovietų Sąjungos lyderis, – Balsas.lt) laikais. Sako, kad šalyje trūksta susitarimo? Na taip. Trūksta, nes dar yra demokratijos ir nuomonės laisvės likučių. Prisimenant sovietmetį, tai tada buvo visiškas „susitarimas“, prieš kurį protestavo tik Antanas Terleckas, Nijolė Sadūnaitė ir į juos panašūs. Sparčiai judame tokio paties susitraimo kryptimi. Pasitelks štai prezidentė korpocinių klanų likučius, kuriems nepatinka visokie nekontroliuojami demonstrantai, neva griaunantys valstybės pamatus ir įdiegs tą „susitarimą“ šimtu procentų,“ – ironizavo apžvalgininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs diplomatas, apžvalgininkas Alvydas Medalinskas portalui Balsas.lt teigė, kad prezidentė gaires visgi pažymėjo. „Apie užsienio politiką prezidentė pasakė labai mažai, jei neskaičiuosime to, kad energetinius projektus įvardijo kaip energetinės nepriklausomybės siekį. <...> Labai svarbią frazę, man regis, prezidentė pasakė pačioje pasisakymo pabaigoje. Ji minėjo, kad (tiksliai nepacituosiu) po rinkimų lauks ne tik premjero kandidatūros, bet ir pasiryžimo tęsti darbus, dėl kurių bus susitarta dar šioje kadencijoje“, – sakė A. Medalinksas, pabrėždamas, kad čia kyla klausimų – ar dabartinė opozicija, kuri reiškia vis daugiau abejonių dėl energetinių projektų (ypač naujos atominės elektrinės statybos), bus linkusi sutarti ir išsaugoti tęstinumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų