Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Siandien pagal gyventoju surasymus JAV yra tik 29,000+ lietuviu. Lygiai kaip Valdas Adamkus 1992 metais beveik visi yra isigije lietuviska pasa. Tai ir iskyla klausimas kam jiems yra taip reikalinga ta dviguba pilietybe?
Vienu laiku Australijoje kaip ir Lietuvoje buvo galima tureti tik viena pilietybe. Bet Australijos vyriausybe pradzioje XXI simtmecio pastebejo kad nauji emigrantai vengia Australijos ir plusta emigruoti i valsytbes kurios toleruoja dvigubas pilietybes. Tas reiskia kad dviguba pilietybe skatina emigracija.
Lietuvos atzvilgiu tokia masime emigracija grasina valstybes soverinetetui ir Kirkilo vyriausybe teisingai imasi priemoniu si reiskini riboti
Tas aiskiai matosi Seimo 30 birzelio pilietybes balsavimo analizeje – kur nei vienas Kirkilo kabineto ministras dalyvavo balsavime.
2 variantai

1) Seimas gali atmesti si "Adamkaus, Kurio, Birmontienes ir aplinkos" inicijuota veto. Tada istatymas isigaliotu toks koks yra. Jei kas is Seimo nariu veliau kreiptusi i Konstitucini teisma, tai jis galetu ten praeiti kaip atitinkantis konstitucija, nes siandien KT sudetis jau kita negu buvo 2006 lapkriti, o beje kol daeitu sis istatymas iki KT - tai galetu uzimti kelis metus. Juk zodis "atkiras atvejis" kaip zinome lietuviu kalboje nereiskia "reto atvejo". Apie tai kalbininkai savo nuomone jau pasake.

2) Jei Seime nebus atmestas sis "Adamkaus, Kurio, Birmontienes ir aplinkos" inicijuotas veto, tada galima butu referendumu keisti ir Konstitucijos 12 straipsni, kuris nedraustu niekam tureti kitos valstybes pilietybes. Taciau toks referendumas galetu ivykti tik tokiu atveju, jei butu pakeistas Referendumo Istatymas. Siandieninis referendumo istatymas reikalaujantis 50%+1 balso yra absurdiskas - praktiskai jokioj demokratineje valstybeje neimanoma surinkti 50% pilieciu balsu jokiam klausimui ispresti, nes beveik kiekvienoje valstybeje 2/3 zmoniu yra apolitiski ir visai nesidomi jokiais politiniais reikalais. Todel butina sumazinti referendumo kertele iki kokiu 20-25% (kaip kad yra Sveicarijoje). Tai vienintele iseitis ispresti ka nors referndumu tokiai vastybei, kaip Lietuva, kur simtai tukstanciu zmoniu gyvena uzsienyje. Tada gal butu imanoma pakeisti Kostitucijos 12 straipsni. Net jei referndumui pavykus dalis Lietuvos rusu (LR pilieciu) pageidautu gauti papildomai Rusijos pilietybe - del to nieko blogo nebutu, nes tokiu atveju Lietuva nors ir nedraustu jiems gauti papildomai Rusijos pilietybe, taciau jos zinoma ir nepripazintu savo teiseje, ir laikytu juos tik Lietuvos pilieciais. Pagal 1931 metu Tarptautine Hagos konvencija del Pilietybiu Istatymu Konfliktu Isprendimo Rusija i juos nagali tureti jokiu teisiu tol kol jie yra Lietuvos teritorijoje ir Lietuvos Respublikos pripazytami tik kaip Lietuvos Respublikos pilieciai. Toks principas taikomas visame pasaulyje - ten nors tureti antra pilietybe ir nedraudziama, taciau kita pilietybe yra nepripazystama juridiskai ir kitos valstybes pretenzijos yra atmetamos.
nereikikia tam prezidentui durrniu stummdyt,apsieisiu ir be jo veto,linkiu sveikatos ir jankisku jausmu
Jūsų samprotavimai logiškai pagrįsti ,o KT painioja sąvokas.Įdomu, kas juos įgaliojo perrašyti konstituciją?
teisingai, Lietuva lietuviams!
JAV ar Airojoje gime vaikai iki 18 metu negali atsisakyti pilietbes, nes tos shalys (skirtingai nuo Jarashiuno Lietuvos) gina ir brangina savo piliecius.

Pasidomekite priesh patarinedami.
Kaip "Konstitucijos dvasia" palieps, taip ir bus padaryta...
Visiskai sutinku, jei esi lietuvis tai turi juo buti iki gyvo kaulo, o jei nori buti airiuksciu - tai juo ir buk.
Nieks emigrantų nevertė atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės. Jos net nereikia atsisakyti gyvenant ES. Tik naudos siekimas verčia atsisakyti LR pilietybės. Kas nori gali atsisakyti pvz.USA pilietybės ir gaus Lietuvos pilietybę.
Nu ir gerai. Emigrantai yra emigrantai, o lietuviai yra lietuviai. O tai sėdi dabar Airijoje, moka ten mokesčius, o į Lietuvą parskrenda tik mūsų sveikatos sistema pasinaudoti. Ir dar kaip suvenyrą nori lietuvišką pasą turėti.

Skaitomiausios naujienos




Į viršų