REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį prasidėjusios iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ atidarymo renginyje „Veikime kartu“ buvo apdovanoti moksleivių kūrybinių darbų konkurso „Tyčiotis Negalima Draugauti“ nugalėtojai. Geriausio plakato „Gėrio žirklėmis nukirpkime patyčių spyglius“ autoriui, Jonavos rajono vaikų globos namų auklėtiniui Edvinui Baumilai, atiteko JAV ambasados įsteigtas pagrindinis prizas iPad grotuvas. Geriausio filmo - „Zoologijos sode“ - autoriams - Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos mokiniams - europarlamentaras Zigmundas Balčytis padovanojo kelionę į Briuselį. Renginiu „Veikime kartu“ prasidėjo visoje Lietuvoje iki kovo 24 d. vyksiančių „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ renginių maratonas.

REKLAMA
REKLAMA

„Galime pasidžiaugti, kad nuo 1994 m. patiriančių patyčias ir besityčiojančių vaikų Lietuvoje mažėja, tačiau patyčių problema išlieka opi. Mūsų šalyje pasikartojančias patyčias patiria kas ketvirtas vaikas, o tyčiojasi – kas penktas, – sako pagrindinis iniciatyvos autorius, emocinės paramos telefonu tarnybos „Vaikų linija" vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Šia iniciatyva siekiame suvienyti kuo daugiau organizacijų, kad visi kartu atkreiptume dėmesį į patyčių problemą šalyje ir rastume sprendimus, kaip jas sustabdyti“.

REKLAMA

Pasak dr. R. Povilaičio, vienas tokių apjungiančių renginių buvo kūrybinis moksleivių konkursas „Tyčiotis Negalima Draugauti“, leidęs vaikams patiems pažiūrėti į patyčias iš šalies ir netiesiogiai pasiūlyti būdą, kaip joms užkirsti kelią. Konkurse dalyvauti ir kurti plakatus arba vaizdo klipus patyčių tema buvo kviečiami visos Lietuvos 10-12 klasių moksleiviai. Mėnesį trukusiame konkurse dalyvavo daugiau kaip 100 moksleivių iš 19 šalies miestų. Nugalėtojus rinko kompetentinga 12 narių komisija, sudaryta iš organizacijų, prisidėjusių prie Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ, atstovų ir kitų asmenų palaikančių iniciatyvą.

REKLAMA
REKLAMA

Geriausio plakato autorių Edviną Baumilą apdovanojo JAV ambasados atstovai – politikos ir ekonomikos skyriaus specialistai Meredith‘a A. Mantel ir Michael‘as J. Roderick‘as. Antrą vietą pasidalino Vitalija Gabnytė iš Kupiškio L.Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, sukūrusi plakatą „Tyčiotis Negalima Draugauti“, ir Šiaulių profesinio ugdymo centro mokinė Jurgita Staševičiūtė (plakatas „Kartais žodžiai skaudesni už veiksmus“). Jurgitos bendramokslė Eugenija Franckutė trečią vietą gavo už plakatą „Žinok – tu ne vienas“. Vertinant filmus, antroji vieta atiteko Daugų Vlado Mirono gimnazijai už filmą „Viena trumpa istorija“, trečioji – Radviliškio Lizdeikos gimnazijos moksleiviams, sukūrusiems filmą „7 patarimai, kad iš tavęs nesišaipytų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu laukia dar ne viena įdomi, kūrybiška ir prasminga veikla: Lietuvos žmogaus teisių centras kartu su JAV ambasada 6-ių miestų mokyklose organizuoja dokumentinio filmo „Skriaudėjas“ (angl. Bully) peržiūras, Lietuvos moksleivių sąjunga suteiks galimybę susitikti su „Gyvosios bibliotekos” nariais, patyrusiais patyčias, Kauno Dainavos jaunimo centras rengia užsiėmimus moksleiviams ir suaugusiems, Paramos vaikams centras ves Saugumo mokymus vaikams, Lietuvos mokinių parlamento iniciatyva organizuojami jau tradicija tapę flashmob‘ai-šypsenėles, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre ūš kūrybinės dirbtuvės, „Hoppers“ šokių studija kartu su Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru organizuos gatvės šokių užsiėmimus, kino centre „Skalvija“ vyks specialūs filmų seansai, ir dar daugelis kitų veiklų. Daugiau informacijos apie iniciatyvos programą galima rasti interneto svetainėje www.bepatyciu.lt

REKLAMA

Kampanija BE PATYČIŲ vyksta jau nuo 2004 m. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – smurto ir patyčių prevencija. Kampanijos metu išleidžiama įvairi informacinė medžiaga vaikams, tėvams ir mokytojams, organizuojamos konferencijos, diskusijos, vyksta mokymai. Projektui sukurta interneto svetainė www.bepatyciu.lt. Kasmet prie projekto prisijungia vis daugiau partnerių, žinomų visuomenės žmonių. Kampanija BE PATYČIŲ siekiama ne tik kurti saugesnę aplinką mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę.

I  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų